Udostępnij
Tweetnij

Sklep Play umożliwi recenzowane zakupów wewnątrz aplikacji

Sklep Play 15.9 skrywa w kodzie źródłowym ciekawe informacje. Dotyczą one recenzji, które Google umożliwi dodawać w przypadku zakupów wewnątrz aplikacji. To oznacza, że będzie je można oceniać tak jak całe aplikacje. Na razie jednak nie wiadomo jeszcze, kiedy Sklep Play może otrzymać tego typu funkcjonalność.

Sklep Play 15.9 to najnowsza wersja popularnej aplikacji, której używamy każdego dnia. Jak dobrze wiemy, możemy oceniać gry i programy tam dostępne, ale wygląda na to, że Google chce rozszerzyć tą konkretną funkcjonalność o możliwość zostawiania recenzji dla mikrotransakcji, czyli zakupów dokonywanych wewnątrz aplikacji.

Sklep Play 15.9 może dostać w przypadku zakupów wewnątrz aplikacji nową sekcję i dotyczy ona możliwości zostawienia recenzji. Dodanie takiej funkcji jest tym bardziej prawdopodobne, gdyż Google w ostatnich dwóch wersjach sklepu dodało dwa nowe dopiski w postaci InAppReviewActivity oraz InAppReviewService. Na szczegóły trzeba będzie jednak poczekać.

Sklep Play 15.9 aplikacje Google zakupy wewnątrz aplikacje oceny recenzje opinie mikrotransakcje

Sklep Play może dostać recenzje dla zakupów wewnątrz aplikacji, ale nie musi

Pamiętajmy, że to jeszcze nic pewnego. Sugestie w kodzie aplikacji Sklepu Play dają nam jedynie do zrozumienia, że Google bierze podobną ewentualność pod uwagę. Nie ma jednak pewności, że gigant z Mountain View chce wprowadzić taką opcję na stałe.

Jeśli jednak oceny dla zakupów wewnątrz aplikacji się pojawią, to będzie to z pewnością świetny ruch. W ten sposób użytkownicy smartfonów z systemem Android będą mogli zapoznać się recenzjami i zobaczyć, czy zakup ma w ogóle jakiś sens. Na razie jednak trzeba uzbroić się w cierpliwość i czekać na więcej informacji o tym rozwiązaniu.

Przeczytaj także: Messenger – triki, sztuczki i ukryte funkcje

źródło: AndroidPolice

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij