Udostępnij
Tweetnij

File Explorer z MIUI 10 Beta dostaje od Xiaomi nowe UI

File Explorer na urządzeniach Xiaomi doczeka się zmian w interfejsie. Nowe UI jest już dostępne w MIUI 10 Beta dostępnym na smartfony z chińskiej dystrybucji. Poglądowych wersji oprogramowania w wydaniu Global testować już nie można. Co nie zmienia faktu, że odświeżony File Explorer Xiaomi wprowadzi także w globalnej wersji MIUI 10.

File Explorer, czyli eksplorator plików, to aplikacja towarzysząca użytkownikom urządzeń marki Xiaomi od dawna. Wkrótce doczeka się ona zmian w interfejsie. Nowości są już testowane i pojawiają się w MIUI 10 Beta. Oczywiście, tylko w chińskiej wersji, bo z początkiem lipca pilotażowy program dla wersji Global zamknięto.

Co prawda, MIUI 10 Beta Global już nie jest dostępne, ale mamy okazję rzucić okiem na zrzuty ekranowe, które opublikował XDA-Developers. Na nich możemy zobaczyć, jak wygląda nowy File Explorer opracowywany przez Xiaomi. Zmiany rzeczywiście są widoczne gołym okiem. Nowy interfejs widać na pierwszym i trzecim zrzucie. Pozostałe dwa dla porównania z aktualnym UI.Nowy File Explorer Eksplorator Plików z Xiaomi MIUI 10 Beta Nowy File Explorer Eksplorator Plików z Xiaomi MIUI 10 Beta Nowy File Explorer Eksplorator Plików z Xiaomi MIUI 10 Beta Nowy File Explorer Eksplorator Plików z Xiaomi MIUI 10 Beta

 

Widzimy, że Xiaomi usunęło ikonki z typami plików i zastąpiło je przyciskami z samym tekstem. Niżej widać, że rozmiar elementów został pomniejszony. Sam interfejs aplikacji File Explorer z aktualnego wydania MIUI 10 Beta wygląda po prostu prościej i schludniej. Takie modyfikacje z czasem pojawią się pewnie u wszystkich.

Xiaomi nie pozwala testować MIUI 10 Beta Global z nowym File Explorer, ale aktualizacja zostanie wydana globalnie

Co prawda, sami nie będziemy mieć okazji przetestować tych zmian. Jednak Xiaomi i tak z czasem udostępni je w stabilnej wersji oprogramowania u wszystkich. Najpierw w Chinach, a potem także na telefonach z globalnej dystrybucji. W międzyczasie czekamy również na informacje o zapowiedzi MIUI 11. Firma nabrała w tej kwestii wody w usta i milczy.

Przeczytaj także: Messenger – triki, sztuczki i ukryte funkcje

źródło: XDA-Developers

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij