Udostępnij
Tweetnij

Kongres nie chce, aby Donald Trump sam złagodził sankcje wobec Huawei

Kongres jest przeciwny decyzji, jaką Donald Trump podjął w związku z Huawei. Jak dobrze wiemy, sankcje mają zostać złagodzone. Jednak część senatorów nie chce, aby głowa Stanów Zjednoczonych sama podejmowała takie decyzje. Kongres ma mieć w tym udział. Dlatego nad Huawei cały czas krążą czarne chmury.

Huawei otrzymało zakaz handlu z amerykańskimi firmami w maju tego roku. Jak dobrze wiemy, Donald Trump w czerwcu zapowiedział, że sankcje zostaną złagodzone. Do tej pory jednak nic takiego oficjalnie się nie wydarzyło, choć plotki mówią, że ma to nastąpić w ciągu 2-4  tygodni. Jednak na drodze może stanąć Kongres Stanów Zjednoczonych.

Część senatorów dziś zdecydowała przeciwstawić się woli prezydenta Stanów Zjednoczonych. Kongres uważa, że Donald Trump i jego administracja nie mogą sami złagodzić sankcji wobec Huawei. Senatorowie uważają, że są to kwestie związane z bezpieczeństwem narodowym kraju. Dlatego decyzje w tej sprawie nie mogą być podejmowane bez udziału Kongresu.

Kongres może stanąć na drodze Huawei i problemy wrócą

Jeśli Kongres nie zgodzi się, aby Donald Trump złagodził sankcje wobec Huawei, to firma może ponownie borykać się z problemami. Jak dobrze wiemy, przygotowuje się ona do udostępnienia aktualizacji do EMUI 10. Jednak bez dostępu do Androida z usługami Google nie będzie to miało poza Chinami większego sensu. Ostatnio nawet firma przyznała, że traktuje Androida na smartfonach priorytetowo i nie chce zamieniać go na inne oprogramowanie. Tom Cotton uważa jednak, że Huawei nie powinno jako firma posądzona o szpiegowanie, mieć dostępu do amerykańskich rozwiązań.

Przeczyta także: Google Maps – triki i sztuczki, które warto znać

źródło: The Verge

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij