Udostępnij
Tweetnij

Android 10 Beta 5 wycofany. Google zrobiło to bez podawania przyczyny

Android 10 Beta 5 to już niemal finalna wersja nowego systemu Google. Wczoraj został on udostępniony testerom. Jednak gigant z Mountain View wstrzymał dostępność nowego oprogramowania. Co ciekawe, nastąpiło to bez podawania przyczyny. Nie wiadomo, kiedy piąta beta systemu Android 10 zostanie udostępniona ponownie.

Android 10 Beta 5 został udostępniony wczoraj. Testerzy zaczęli zgłaszać dostępność nowej aktualizacji, którą Google zaczęło dystrybuować drogą OTA. Poniżej możecie zobaczyć zrzut ekranowy z uaktualnieniem. Niestety, najwyraźniej coś poszło nie tak, bo dostępność nowej, poglądowej wersji oprogramowania wstrzymano.

Google wycofało system Android 10 Beta 5 i obecnie nie można go pobierać na żadne z urządzeń, które dopuszczono w tym roku do programu pilotażowego. Google nie podało przyczyny związanej z wycofaniem oprogramowania. Jest jednak niemal pewnym, że pojawiły się jakieś większe błędy. To zapewne spowodowało, że firma z Mountain View musiała szybko zareagować.

Android 10 beta 5 wycofany kiedy udostępni go Google
fot.: AndroidPolice

Android 10 Beta 5 bez nowej daty premiery, bo Google jej nie podało

Google nie tylko nie podało przyczyny wycofania systemu Android 10 Beta 5. Gigant z Mountain View milczy też w kwestii nowej daty dostępności aktualizacji. Domyślamy się, że w oprogramowaniu zostaną usunięte znalezione błędy. Następnie testowe kompilacje zostaną sprawdzone i wtedy system będzie można pobierać znowu. Nie powinno to potrwać dłużej niż kilka dni.

Przeczytaj także: Messenger – triki, sztuczki i ukryte funkcje

źródło: Reddit

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij