Udostępnij
Tweetnij

Google Pixel 4 dostanie teleobiektyw. Potwierdza to Aparat Google

Google Pixel 4 dostanie dodatkowy obiektyw. Pytanie tylko: jaki dokładnie? Rąbka tajemnicy uchyla kod źródłowy aplikacji Aparat Google. Tam pojawiają się wzmianki, które sugeruję teleobiektyw. Wygląda na to, że kamera smartfona Pixel 4 zostanie wzbogacona o taki element. Jednak dokładne szczegóły nie są znane.

Google Pixel 4 był najpierw obiektem przecieku na renderach Onleaks. Potem firma potwierdziła wygląd telefonu. Mogliśmy również zobaczyć prototyp na zdjęciach. Tymczasem prześwietlono nową wersję aplikacji Aparat 6.3, która wyciekła wraz z systemem Android Q beta 5. Tam pojawiają się sugestie, że pojawi się teleobiektyw.

Aparat Google 6.3 zawiera informacje o dodaniu wsparcia dla smartfonów Pixel 4. Ponadto przyjrzano się z bliska kodowi źródłowemu i to właśnie te zapiski sugerują, że dodatkowym obiektywem będzie teleobiektyw. Pojawia się m.in. nowe pole SABRE_UNZOOMED_TELEPHOTO czy funkcja Super Res Zoom. Poniżej zrzuty ekranowe z tymi informacjami.

Googl Pixel 4 kiedy premiera specyfikacja techniczna aparat Google 6.3 teleobiektyw plotki przecieki wycieki Googl Pixel 4 kiedy premiera specyfikacja techniczna aparat Google 6.3 teleobiektyw plotki przecieki wycieki

Google Pixel 4 dostanie teleobiektyw po latach od konkurencji

Jak dobrze wiemy, teleobiektyw był tym elementem, który producenci smartfonów zaczęli implementować w pierwszej kolejności w roli dodatkowego obiektywu. Dostał go iPhone 7 Plus i tak to już potem poszło, że zaczęto go implementować także w telefonach z systemem Android. Google Pixel 4 dostanie go dopiero w 2019 roku. Co nie zmienia faktu, że przecież aparat giganta z Mountain View z jednym obiektywem oferował duże możliwości. Teraz te zostaną jeszcze bardziej rozbudowane.

Google Pixel 4 zostanie pokazany dopiero jesienią. Pewnie w drugiej połowie września lub na początku października. Na razie na temat nowych telefonów firmy z Mountain View wiadomo bardzo niewiele. Im jednak będziemy bliżej debiutu, tym więcej informacji będzie znanych.

Przeczytaj także: Messenger – triki, sztuczki i ukryte funkcje

źródło: XDA-Developers

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij