Udostępnij
Tweetnij

EMUI 10 z Androidem Q dla Huawei P30 Pro na zrzutach ekranowych

Huawei P30 Pro to ostatni flagowiec Chińczyków, który powinien dostać aktualizację do EMUI 10 z systemem Android Q. Prace nad oprogramowaniem trwają. W sieci pojawiły zrzuty ekranowe z EMUI 10 dla Huawei P30 Pro. Software rzeczywiście oparty jest na Androidzie Q. Pytanie tylko, czy zostanie udostępniony?

EMUI 10 oparte na systemie Android Q jest w przygotowaniu, o czym wspominaliśmy wam wczoraj. Taka aktualizacja powinna normalnie trafić na wybrane smartfony Chińczyków. W tym przede wszystkim na model Huawei P30 Pro, który jest ostatnim flagowcem firmy. W sieci pojawiły się zrzuty ekranowe z nowego oprogramowania dla tego smartfona.

Poniżej możecie sobie obejrzeć cztery zrzuty ekranowe, które prezentują EMUI 10 dla Huawei P30 Pro. Widać, że nakładka bazuje na systemie Android Q. Co jednak ciekawe, zawiera już lipcowe poprawki bezpieczeństwa, a mamy połowę czerwca. Oprogramowanie zostało skompilowane wcześniej w tym miesiącu.

EMUI 10 z Android Q dla Huawei P30 Pro kiedy premiera specyfikacja techniczna EMUI 10 z Android Q dla Huawei P30 Pro kiedy premiera specyfikacja techniczna EMUI 10 z Android Q dla Huawei P30 Pro kiedy premiera specyfikacja techniczna EMUI 10 z Android Q dla Huawei P30 Pro kiedy premiera specyfikacja techniczna

Huawei P30 Pro powinien dostać system Android Q z EMUI 10

Huawei P30 Pro zapewne załapie się na aktualizację do systemu Android Q z nakładką EMUI 10. Nie wiadomo jednak, czy zostanie ona udostępniona globalnie. W Chinach firma i tak nie stosuje usług Google, bo te są niedopuszczone do użytku. Tam więc z udostępnieniem nowego oprogramowania nie powinno być problemów.

Inaczej sytuacja będzie wyglądała na pozostałych rynkach, bo w sierpniu Huawei ma stracić dostęp do Androida z usługami Google. Dlatego nie wiadomo, jakie losy czekają EMUI dla P30 Pro z globalnej dystrybucji, jak i wielu innych telefonów firmy. To wyjaśni się dopiero z czasem.

Przeczytaj także: Messenger – triki, sztuczki i ukryte funkcje

źródło: XDA-Developers

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij