Udostępnij
Tweetnij

Sklep Play z ważną zmianą. Google wydłuża czas oczekiwania na zwrot zakupów

Sklep Play pozwala na zwrot zakupów już od dawna i do tej pory Google podejmowało stosowną decyzję w ciągu zaledwie 15 minut. Odbywało się to bardzo szybko. Czas ten jednak uległ zmianie. Na stronach wsparcia Google uaktualniono informacje związane ze zwrotem aplikacji i gier. Teraz Sklep Play ma podejmować decyzje w czasie do 4 dni.

Sklep Play, który doczekał się niedawno odświeżenia wyglądu bazującego na Material Theme, umożliwia zwrot zakupów nie od dziś. Każdą kupioną aplikację czy grę można wycofać i w ten sposób odzyskać pieniądze. Do tej pory Google podejmowało stosowną decyzję w ciągu zaledwie 15 minut. Był to bardzo krótki czas. Okres ten uległ jednak znaczącemu wydłużeniu.

Sklep Play teraz daje sobie na podjęcie decyzji w kwestii zwrotu do 4 dni roboczych. To oznacza w praktyce, że czas ten nawet będzie dłuższy, gdy pod uwagę weźmiemy weekendy lub święta. Google umieściło takie informacje na stronach wsparcia, co zrobiono w zasadzie bez żadnego rozgłosu. Tym samym okres ten wydłużył się o aż 38000%.

Sklep Play Google Play zwrot zakupów środków jak zwrócić aplikację gry

Sklep Play i zwrot zakupów nadal nie tak długi, jak u Apple

Sklep Play i tak nie oferuje nadal tak długiego czasu na zwroty zakupów, jak App Store Apple. Fima z Cupertino pozwala zwrócić aplikacje czy gry w ciągu 14 dni bez podawania żadnej przyczyny. Oczywiście, tu warto mieć na uwadze fakt, że takiej opcji nie można nadużywać. U Google mamy na to tylko 48 godzin.

Przeczytaj także: Messenger – triki, sztuczki i ukryte funkcje

źródło

Gry cyfrowe w sklepie gram.pl

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij