Udostępnij
Tweetnij

Huawei zastrzega nazwę Hongmeng OS na kolejnych rynkach

Huawei zastrzega nazwę Hongmeng OS w kolejnych państwach. Wygląda więc na to, że na właśnie taką się zdecydowano, choć pojawiała się także inna. Ark OS, ale pewnie Huawei wybrało jednak tę pierwszą. W ostatnim czasie nazwa została zarejestrowana w dziewięciu krajach europejskich oraz na terenie Peru.

Hongmeng OS to nazwa, która pojawiła się niedługo po tym, jak Huawei otrzymało zakaz handlu ze strony USA. W sierpniu Chińczycy strącą dostęp do Androida z usługami Google. Dlatego pracują nad własnym systemem operacyjnym. Co ciekawe, już od kilku lat. Teraz dowiadujemy się, że taka nazwa rejestrowana jest na kolejnyc rynkach.

Huawei zarejestrowało nazwę Hongmeng OS w Peru oraz dziewięciu krajach europejskich. Wnioski były składane w okresie od środka do końcówki maja, a więc niedługo po tym, jak Stany Zjednoczone nałożyły zakaz handlu. Chińczycy w międzyczasie próbują też zainteresować deweloperów aplikacji własnym AppGallery. Będzie to zamiennik dla Sklepu Play.

Hongmeng OS ma być gotowy w październiku i wtedy Huawei go udostępni

Huawei ma coraz mniej czasu na sfinalizowanie prac nad własnym systemem operacyjnym. Hongmeng OS ma podobno zacząć trafiać na urządzenia Chińczyków już w październiku tego roku. Nie wiadomo jednak, jak dokładnie będzie wyglądać proces instalacji nowego oprogramowania. O tym przekonamy się z czasem.

Hongmeng OS ma rzekomo działać szybciej od Androida. To można oczywiście uznać za plus, ale brak dostępu do usług Google będzie dla Huawei sporym problemem, który może być ciężki do przeskoczenia. Na więcej szczegółów musimy jeszcze poczekać.

Przeczytaj także: Najlepsze nowe aplikacje na Androida

źródło: Reuters

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij