Udostępnij
Tweetnij

Facebook, Instagram i WhatsApp nie będą preinstalowane na nowych smartfonach Huawei i Honor

Facebook zrywa współpracę z firmą Huawei. To oznacza, że jego aplikacje nie będą już preinstalowane na smartfonach tej firmy i submarki Honor. Dotyczy to także dwóch innych popularnych aplikacji, których właścicielem jest Facebook. Na telefonach Huawei nie znajdą się również Instagram i popularny komunikator WhastApp.

Facebook w wyniku zakazu handlu z Huawei, który został nałożony przez rząd Stanów Zjednoczonych, również zrywa współpracę z Chińczykami. To oznacza, że jego popularne aplikacje, jak chociażby WhatsApp czy Instagram, nie będą preinstalowane na telefonach firmy. Dotyczy to także submarki Honor. Co z dotychczasowymi instalacjami?

Facebook wyjaśnia jednak, że zerwanie współpracy z Huawei związane jest wyłącznie z nowymi telefonami, które dopiero trafią do sprzedaży. Użytkownicy dotychczasowych smartfonów nie mają się czego obawiać. Mark Zuckerberg i spółka w oświadczeniu dla Reutersa wyjaśniają, że aktualizacje i wsparcie nadal będą dostarczane. W tej kwestii nic się nie zmienia.

Smartfony telefony Huawei Honor bez aplikacji  Facebook WhatsApp Instagram Messenger

Smartfony Huawei i Honor bez aplikacji firmy Facebook, ale wkrótce znikną pewnie kolejne

Facebook, Instagram czy WhatsApp to nie jedyne aplikacje, które Huawei preinstaluje na własnych telefonach. Można tam też znaleźć aplikacje Twitter i Booking. Przedstawiciele obu firm nie wydali jeszcze oświadczenia na zapytanie Reutersa w kwestii zakazu handlu. Jest jednak niemal pewnym, że podzielą one los aplikacji Facebooka.

Huawei straci licencję na Androida z usługami Google już w sierpniu tego roku. Gigant z Mountain View chce jednak nakłonić rząd Stanów Zjednoczonych do umożliwienia kontynuowania współpracy. Google obawia, że firma po prostu stworzy swój fork Androida. To niesie ze sobą pewne niebezpieczeństwa.

Przeczytaj także: Najlepsze nowe gry mobilne

źródło: Reuters

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij