Udostępnij
Tweetnij

Android 10 beta 4 wprowadza nowy przełącznik dla dark mode

Android 10 beta 4 został udostępniony przez Google wczoraj wieczorem. To już niemal finalna wersja nadchodzącej edycji zielonego robota. W niej zaszyto nowy przełącznik dla dark mode. Android 10 beta 4 nie ma już dwóch osobnych pól dla motywów. Google zdecydowało się podmienić je w ustawieniach na jedną kontrolkę.

Android 10 beta 4 został udostępniony wczoraj wieczorem. Google zaszyło w tej wersji oprogramowania finalne odsłony API. Deweloperzy aplikacji już mogą zgłaszać do Sklepu Play nowe programy i gry, które je wykorzystują. Pojawia się także nowość, która obejmuje dark mode, czyli ciemny motyw.

Do tej pory dark mode w systemie aktywowało się w ustawieniach wybierając opcję Ciemny. Android 10 beta 4 wprowadza zmiany w tym zakresie. Google postanowiło to menu zmodyfikować. Po prostu, wprowadzono jeden prosty przełącznik, który odpowiada za włączenie lub wyłączenie ciemnego motywu. W ten sposób będzie to można zrobić trochę szybciej. Wcześniej trzeba było w ustawieniach ekranu wejść w osobne menu motywu. Teraz stosowna opcja jest prostsza w dostępie.

Android 10 beta 4 Google przełącznik dark mode ciemny motyw gdzie włączyć Android Q

Android 10 beta 4 to już niemal finalna wersja nowej platformy Google

Google już finalizuje prace nad nowym, zielonym robotem. Android 10 beta 4 jest już w zasadzie niemal jego finalną odsłoną. Testerzy otrzymają jeszcze jedno poglądowe wydanie oprogramowania. Tam jednak zostaną wprowadzone nowsze poprawki bezpieczeństwa i inne pomniejsze udoskonalenia. Nie powinno jednak ich być zbyt wiele. Premiera już za kilka tygodni.

Przeczytaj także: Messenger – triki, sztuczki i ukryte funkcje

źródło: AndroidPolice

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij