Udostępnij
Tweetnij

Telewizory Smart TV Huawei coraz bliżej. Producent już je certyfikuje

Huawei przygotowuje własne telewizory Smart TV, których premiera pewnie odbędzie się jeszcze w tym roku. Wskazuje na to fakt, że producent już je certyfikuje. Debiut musi być blisko. Telewizory Huawei mają otrzymać ekrany o przekątnych 55 i 65 cali. Ponadto spodziewajmy się modemów łączności dla sieci 5G.

Telewizory Huawei są już w drodze, bo pierwsze plotki na ich temat pojawiły się już kilka miesięcy temu. Teraz dowiadujemy się, że Smart TV Chińczyków są już certyfikowane. Dostrzeżono je w chińskim Narodowym Centrum Certyfikacji Jakości. Tam pojawiły się dwa modele, które mają ekrany od firmy Hefei BOE Video Technology Co. Ltd.

Hefei BOE to jeden z największych producentów ekranów LCD w Chinach. Już wcześniej pojawiały się plotki, jakoby Huawei własne telewizory Smart TV miało wyposażyć właśnie w panele od tej firmy. Wygląda na to, że tak też uczyniono. Dostrzeżone modele mają ekrany o przekątnej 55 i 65 cali, co też pokrywałoby się z dotychczasowymi plotkami.

Telewizory Smart TV Huawei kiedy premiera plotki przecieki wycieki specyfikacja techniczna

Telewizory Smart TV Huawei będą klasy premium

Telewizory Huawei będą modelami z półki premium. To oznacza, że ceny tych Smart TV nie będą niskie. W zamian jednak będzie można liczyć na łączność z sieciami 5G, co ma znacząco przyspieszyć ściąganie multimediów. Nie wiadomo, na jaki system operacyjny zdecydują się Chińczycy. Wcześniej mogli brać pod uwagę Androida TV, ale biorąc pod uwagę obecną sytuację z zakazem handlu plany mogły ulec zmianie.

Huawei pracuje nad autorskim systemem ARK OS. Możliwe, że będzie on też przystosowany pod telewizory Smart TV. Tego jednak nie wiadomo i wszystko wyjaśni się dopiero z czasem. Trudno też powiedzieć, czy te urządzenia zostaną skierowane do Europy.

Przeczytaj także: Messenger – triki, sztuczki i ukryte funkcje

źródło: MyDrivers

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij