Udostępnij
Tweetnij

Mike Pompeo, sekretarz stanu USA wyjaśnia powody bana dla Huawei. Poszło o szpiegostwo

Huawei dostał zakaz handlu z firmami ze Stanów Zjednoczonych. Sekretarz stanu USA, Mike Pompeo postanowił wyjaśnić przyczyny tego bana. Poszło o szpiegostwo. Przedstawiciel rządu Stanów Zjednoczonych powiedział, że Huawei jest narzędziem w rękach Chin. Pekin wykorzystywał urządzenia firmy do szpiegowania.

Zakaz handlu, którym objęto Huawei, początkowo nie został wyjaśniony przez Stany Zjednoczone. Jedynie podejrzewano, że może chodzić o szpiegostwo na rzecz Chin. Rząd Donalda Trumpa zapewne otrzymał wyniki jakiegoś śledztwa służb specjalnych i na tej podstawie zapadł ban. Rąbka tajemnicy uchyla Mike Pompeo, sekretarz stanu USA.

Mike Pompeo w wypowiedzi dla Fox Business przekazał, że ban Huawei rzeczywiście zapadł przez szpiegostwo. Rząd Stanów Zjednoczonych ustalił, że firma jest narzędziem w rękach Chin, które wykorzystują ją do szpiegowania. Nazwał nawet firmę instrumentem w rękach rządu Pekinu. Dodał, że producent jest mocno związany z Chinami, co jest nie do zrozumienia dla USA.

ban Huawei zakaz handlu szpiegostwo Chiny Stany Zjednoczone sekretarz stanu USA Mike Pompeo

Huawei i tak twierdzi, że nie szpieguje

Huawei już wiele razy odpierało zarzuty o szpiegostwo. Firma za każdym razem powtarza, że nie szpieguje dla chińskiego rządu. Jednak ustalenia Stanów Zjednoczonych, które niestety pozostają utajnione, mówią coś innego. Przedstawiciele firmy twierdzą, że spowodowane jest to tym, że Huawei już teraz jest na przodzie przed konkurencją. Dlatego rzekomo Donald Trump wprowadził zakaz handlu z Chińczykami, aby zatrzymać przyspieszający rozwój giganta.

Chińczycy stracą dostęp do Androida i usług Google w sierpniu. Wiemy jednak, że szykują własny system ARK OS. Wczoraj mieliśmy okazję zobaczyć pierwsze jego zrzuty ekranowe.

Przeczytaj także: Messenger – triki, sztuczki i ukryte funkcje

źródło: Fox Business

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij