Udostępnij
Tweetnij

Android 10 wprowadzi przebudowane menu Bluetooth

Android 10 dostanie przebudowane menu Bluetooth. Google na razie jeszcze nie wprowadziło go w systemie, ale zmiany zostały ujawnione w trakcie jednej z sesji na I/O 2019, która nie była transmitowana. Dzięki temu Android 10 wyświetli m.in. poziom naładowania każdej słuchawki Bluetooth, jak i opakowania.

Android 10 został zaprezentowany w trakcie Google I/O 2019. Co jednak ciekawe, w udostępnionych do tej pory wersjach beta nie ma jeszcze wszystkich z planowanych nowości. Wśród nich jest przeprojektowane menu Bluetooth. Omówiono je w trakcie jednej z sesji, które nie była strumieniowana. Zobaczmy, co ma ulec zmianie.

Android 10 dostanie menu Bluetooth, które widzicie poniżej. W dotychczasowych betach jeszcze go nie ma, ale pewnie pojawi się wraz z najbliższą, poglądową odsłoną platformy. Widać, że Google dokonało tu sporo zmian. Pojawią się także nowe funkcje zaprojektowane z myślą o słuchawkach bezprzewodowych.

Android 10 beta 4 Q nowe menu Bluetooth Android 10 beta 4 Q nowe menu Bluetooth

Jak nietrudno zauważyć, menu Bluetooth pokazane na powyższych zrzutach ekranowych, pozwoli na dostosowanie pewnych ustawień dla wybranych słuchawek, jak Pixel Buds. W tym związanych z funkcjami dotykowymi czy Asystentem. Android 10 wyświetli także wskaźnik naładowania każdej ze słuchawek i dołączonego etui ładującego. Zmiany są z pewnością na plus.

Nowe menu Bluetooth pewnie pojawi się w systemie Android 10 beta 4

Google wprowadzi nowe menu Bluetooth jeszcze przed premierą finalnej edycji systemu. Domyślamy się, że ta nowość pojawi się już w wersji Android 10 beta 4, czyli wraz z najbliższą, poglądową odsłoną oprogramowania. Premiera finalnej odsłony planowana jest na sierpień tego roku. Dokładny termin nie jest jednak znany.

Przeczytaj także: Najlepsze darmowe aplikacje do retuszu zdjęć

źródło

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij