Udostępnij
Tweetnij

Android TV dostanie nowy Sklep Play. Google pokazało go na I/O 2019

Android TV otrzyma nowy Sklep Play, co zapowiedziano w trakcie konferencji Google I/O 2019. Gigant z Mountain View zapowiedział nowości i wiemy, że zostanie odświeżony interfejs oraz pojawi się prostszy system do realizowania zakupów. Android TV pozwoli w końcu zatwierdzać je pinem, bez potrzeby wpisywania hasła.

Nowy Sklep Play na telewizory z systemem Android TV został zapowiedziany już wcześniej. Nastąpiło to w wywiadzie, który udzieliła Shalini Govil-Pai. Teraz, w trakcie konferencji Google I/O 2019, ujawniono szczegóły. Zaprezentowane nowości są z pewnością ciekawe. Rzućmy sobie na nie okiem.

Nowy Sklep Play dla Android TV widoczny jest na poniższych zrzutach ekranowych, które pochodzą z keynote otwierającego Google I/O 2019. Widzimy, że pojawiają się zmiany wizualne. Co jednak najważniejsze, gigant z Mountain View skupił się na tym, aby opcje z zakresu kupowania i subskrypcji były prostsze dla użytkownika końcowego. Przede wszystkim na uwagę zasługuje zatwierdzanie zakupów pinem, a nie koniecznością wpisywania hasła. Proces nazwano „one click”.

Android TV nowy Sklep Play Google I/O 2019 Android TV nowy Sklep Play Google I/O 2019 Android TV nowy Sklep Play Google I/O 2019

W trakcie Google I/O 2019 potwierdzono również, że Sklep Play na telewizory z Android TV oferuje już tysięcy aplikacji. To ponad tysiąc więcej niż przed rokiem. Zmiany omawiane były z producentami telewizorów. Ponadto czeka nas także inna niespodzianka.

Nowy Sklep Play zawita nie tylko na telewizory z Android TV

Jak dobrze wiemy, w przygotowaniu jest także nowy Sklep Play na smartfony z systemem Android. Wiemy, że będzie on inspirowany językiem Material Theme. Zmieni się interfejs, co mogliśmy już zobaczyć na zrzutach ekranowych. Zmiany te są zdecydowanie na plus.

Przeczytaj także: Messenger – triki, sztuczki i ukryte funkcje

źródło

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij