Udostępnij
Tweetnij

MIUI 10 wprowadzi na smartfony Xiaomi i Redmi pływający kalkulator

MIUI 10 10 9.4.16 wprowadza pływający kalkulator, który pojawia się zarówno na smartfonach Xiaomi, jak i submarki Redmi. Na razie jednak funkcja znajduje się na etapie zamkniętej bety. Ponadto dotyczy to chińskiej wersji nakładki. Możemy jednak się domyślać, że Xiaomi wprowadzi ten pływający kalkulator także w MIUI 10 Global.

Xiaomi przygotowuje pływający kalkulator, który pojawia się w MIUI 10 9.4.16. Niestety, na razie jeszcze nie w wersji global, ale wiemy, że trafi także na smartfony marki Redmi. Obecnie funkcja znajduje się w fazie zamkniętych beta testów. Jednak na podstawie zrzutów ekranowych i opisu przetłumaczonego z języka chińskiego można zobaczyć, czego mniej więcej się spodziewać po nadchodzącej funkcjonalności.

Widzimy, że Xiaomi dodało nową kontrolkę w lewym górnym rogu aplikacji. W ten sposób można aktywować wspomniany pływający kalkulator. Przyjmuje on postać okienka, które znajduje się zawsze na pierwszym planie MIUI 10. W ten sposób nie jest przesłanianie innymi aplikacjami. W zasadzie można to sobie porównać z funkcją obraz w obrazie, bo tutaj chodzi dokładnie o to samo. Rozmiar takiego okna można zmienić oraz je przenosić w inne miejsce ekranu. Natomiast specjalny przycisk pozwala przywrócić widok pełnoekranowy.

Xiaomi Redmi MIUI 10 9.4.16 pływający kalkulator

Xiaomi udostępni pływający kalkulator zapewne także w MIUI 10 Global

Co ciekawe, taki pływający kalkulator był jedną z często zgłaszanych przez użytkowników smartfonów Xiaomi i Redmi funkcji. Takie informacje przekazali twórcy nakładki. Widzimy, że nie pozostali obojętni na prośby. Nie pozostaje nic innego, jak czekać, aż ta funkcja pojawi się także w MIUI 10 Global. Nie wiadomo jednak, kiedy dokładnie to nastąpi. Obecnie rozpoczęto też testy systemowego dark mode, a poza tym ciągle czekamy na oficjalną zapowiedź MIUI 11.

Przeczytaj także: Messenger – triki, sztuczki i ukryte funkcje

źródło: XDA-Developers

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij