Udostępnij
Tweetnij

Android Q może dostać 3D Touch, które znamy z iPhone’ów

Android Q może wprowadzić jedną z tych funkcji, którą użytkownicy zielonego robota mogli zazdrościć właścicielom iPhone’ów. Mowa o 3D Touch i wygląda na to, że Google planuje jego wdrożenie. Wzmianek na ten temat doszukano się w dokumentacji systemu Android Q. Dokładnie w MotionEvent, gdzie pojawiają się informacje sugerujące coś w stylu 3D Touch.

3D Touch to jedna z rozpoznawalnych funkcji iPhone’ów i wygląda na to, że wsparcie dla czegoś podobnego planuje Google w systemie Android Q. Informacje na ten temat dostrzeżono w dokumentacji zielonego robota. Dokładnie w MotionEvent, bo tam pojawiają się szczegóły o czymś, co nazwano mocnym naciśnięciem.

3D Touch z iPhone’ow działa tak, że po mocniejszym wciśnięciu palcem na ikonce aplikacji pojawiają się szybkie akcje. Android też oferuje coś podobnego, ale tutaj dodatkowe opcje wysuwają się po przytrzymaniu ikonki przez dłuższą chwilę. Po co więc Google ma to wprowadzać we własnym systemie? To właśnie jest zastanawiające.

3D Touch skróty aplikacji iOS 10 iPhone 6s iPhone 7 Google Android Q

Android Q z 3D Touch może nie mieć większego sensu

3D Touch najpierw zaimplementowano w Apple Watchu, a potem także iPhone’ach. Jednak jeśli Android Q dostanie wsparcie dla podobnego rozwiązania, to nie obejdzie się bez konkretnego hardware. W smartfonach z iOS znajduje się dodatkowy element, który jest w stanie wykrywać wspomniany mocniejszy nacisk. W telefonach z zielonym robotem musiałoby być podobnie.

Android Q jest obecnie dostępny w postaci drugiej bety. Google udostępni finalną wersję systemu prawdopodobnie w okolicy sierpnia tego roku. Najpierw trafi on na pokład Pixeli. Z czasem także na liczne urządzenia partnerów OEM.

Przeczytaj także: Najlepsze nowe gry mobilne z marca

źródło

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij