Udostępnij
Tweetnij

MIUI 11: Xiaomi kończy wsparcie dla siedmiu modeli Redmi

MIUI 11 zostanie udostępnione później w tym roku, a tymczasem Xiaomi usuwa z listy wsparcia kolejne smartfony. Tym razem są to modele z serii Redmi 4, w tym popularny niegdyś w Polsce Redmi Note 4. To już koniec większych aktualizacji dla tych smartfonów Xiaomi. Ich właściciele na dostępność MIUI 11 nie mają co liczyć.

MIUI 11 jest już w przygotowaniu i Xiaomi ostatnio zaczęło nawet ujawniać planowane nowości. Już wcześniej jednak było wiadomo, że aktualizacja nie zostanie udostępniona właścicielom modeli z serii Redmi 3. Teraz dowiadujemy się, że to samo dotyczy linii Redmi 4. Te urządzenia również zostały pozbawione wsparcia.

Xiaomi wyjaśnia, że Redmi 4, Note 4 i 4A nie dostaną już żadnych większych aktualizacji w postaci ROM-ów. To oznacza, że zostają wstrzymane także wydania beta i właściciele tych urządzeń nie powinni liczyć na dostępność MIUI 11. Po prostu, nowej wersji nakładki nie otrzymają. Poniżej możecie znaleźć wykaz wszystkich modeli, które w ostatnim czasie zostały pozbawione wsparcia.

Xiaomi Redmi 4A Redmi 4 MIUI 10 Global Stable aktualizacja Androida skąd pobrać MIUI 11

Xiaomi nie udostępni MIUI 11 na te modele Redmi

  • Redmi 3S
  • Redmi 3X
  • Redmi Note 3
  • Redmi Pro
  • Redmi 4
  • Redmi 4A
  • Redmi Note 4

Choć wyżej wymienione smartfony nie otrzymają już MIUI 11 i żadnych większych aktualizacji, tak jeszcze przez jakiś czas mają otrzymywać pomniejsze aktualizacje. W tym takie, które będą zawierać poprawki bezpieczeństwa. Oczywiście, nie spodziewajmy się jednak, że potrwa to przez dłuższy czas. Pewnie w niedługim okresie te modele Redmi zostaną całkowicie wykluczone z jakichkolwiek aktualizacji. To tylko kwestia czasu. Oczywiście, było pewnym, że kiedyś to nastąpi.

Przeczytaj także: Najlepsze nowe aplikacje na Androida z marca

źródło

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij