Udostępnij
Tweetnij

Android TV i reklamy. Google uruchamia program pilotażowy

Android TV wkrótce może zacząć wyświetlać reklamy. Ostatnia aktualizacja oprogramowania, którą dostały telewizory oraz przystawki Smart TV zawiera nową sekcję z elementami sponsorowanymi. Google potwierdziło, że rzeczywiście prowadzi na telewizorach z Android TV taki program pilotażowy. Szczegółów jednak nie ujawniono.

Android TV w zeszłym roku dostał aktualizację, która wprowadziła promowane kanały. Tam rekomendowana jest zawartość, ale nie są to typowe reklamy, które wkrótce mogą się pojawić. Część użytkowników stwierdza, że ich telewizory już zaczynają wyświetlać nową sekcję na ekranie domowym. Samo Google przyznało, że uruchamia nowy program pilotażowy.

Część użytkowników telewizorów z systemem Android TV, jak i właścicieli przystawek Xiaomi czy konsoli Nvidii informuje, że na ich ekranie domowym zaczynają pojawiać się reklamy. Jest to nowa sekcja Sponsored, którą widzicie na poniższym zdjęciu. Wygląda na to, że reklamy zajmą cały rząd na ekranie domowym. Co jednak dokładnie się tu znajdzie?

Google Android TV reklamy treści sponsorowane telewizory Smart tv
fot.: Reddit/AtHeartEngineer

Google przekazało tylko, że na razie szuka nowych sposobów na rozszerzenie zagadnienia rozrywki. Oto oficjalna wypowiedź firmy. w tej sprawie: Android TV dąży do optymalizacji i personalizacji rozrywki w domu. W miarę odkrywania nowych możliwości zaangażowania społeczności użytkowników, uruchamiamy program pilotażowy mający na celu wyświetlać treści sponsorowane na ekranie domowym.

Google pewnie wprowadzi reklamy do Android TV na stałe

Na razie jest to tylko program pilotażowy. Możemy jednak się domyślać, że reklamy pojawią się w systemie Android TV z czasem na stałe. Sugeruje się, że mogą one wyglądać mniej więcej, jak to jest w Roku. Prawdopodobnie nie będzie można ich wyłączyć.

Przeczytaj także: Najlepsze darmowe aplikacje do retuszu zdjęć

źródło

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij