Udostępnij
Tweetnij

Android Q beta i nagrywanie ekranu. Niby można to włączyć, ale Google musi nad tym popracować

Android Q beta został udostępniony przez Google wczoraj. System zawiera ukryte nagrywanie ekranu. Narzędzie screen recorder można jednak aktywować. Podobnie jak dark mode. Niestety, jego działanie pozostawia jeszcze sporo do życzenia. Nagrywanie ekranu w finalnej wersji systemu Android Q powinno być bardziej dopracowane.

Android Q beta, zgodnie z przewidywaniami, został udostępniony wczoraj. Google rozpoczęło publiczny program pilotażowy. Co ciekawe, w systemie zaszyto narzędzie screen recorder. Tak, to systemowe nagrywanie ekranu, którego w zielonym robocie do tej pory brakowało.

Nagrywanie ekranu w systemie Android Q beta jest jednak ukryte. Narzędzie screen recorder można jednak w dosyć prosty sposób odblokować. Można to zrobić w ustawianiach deweloperskich. Po prostu, trzeba odnaleźć tam flagę settings_screenrecord_long_press i ją włączyć. Możecie to sobie prześledzić na poniższych zrzutach ekranowych.

Android Q beta nagrywanie ekranu screen recorder jak to włączyć
fot.: AndroidAuthority.com
Android Q beta nagrywanie ekranu screen recorder jak to włączyć
fot.: AndroidAuthority.com

Niestety, ale nagrywanie ekranu w systemie Android Q beta na ten moment pozostawia wiele do życzenia. Funkcja jest mocno niedopracowana i też pewnie z tego powodu Google postanowiło ją po prostu ukryć. Pewnie w późniejszych betach narzędzie screen recorder zostanie dopracowane. Obecnie próba zrobienia zrzutu ekranowego wyłącza proces rejestracji i wszystko jest kasowane. Wyskakuje też menu, które możecie obejrzeć niżej.

Nagrywanie ekranu w finalnej wersji systemu Android Q pewnie już bez bugów

Google z pewnością dopracuje nagrywanie ekranu i w finalnej wersji systemu Android Q powinno to już działać znacznie lepiej. Błędy zostaną usunięte i nie powinny występować. Na razie to tylko wczesna wersja beta, co warto mieć na uwadze. Finalna edycja oprogramowania powinna być gotowa w sierpniu.

Przeczytaj także: Facebook i Messenger – triki i sztuczki, które warto znać

źródło: AndroidAuthority

Marcelina Poznańska

Jestem absolwentką dziennikarstwa na Uniwersytecie Wrocławskim. Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką od sześciu lat. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij