Udostępnij
Tweetnij

MIUI 10 Global wprowadzi dark mode w wybranych aplikacjach Xiaomi

MIUI 10 Global w ostatniej wersji beta wprowadzi dark mode do wybranych aplikacji systemowych Xiaomi. Tryb ciemny pojawi się m.in. w telefonie, kalkulatorze, notatkach, wiadomościach czy aplikacji Updater. Zapewne Xiaomi wraz z MIUI 11 pójdzie o krok dalej i dostępność trybu dark mode rozszerzy o kolejne elementy oprogramowania.

MIUI 10 Global to globalna wersja nakładki na smartfony Xiaomi, która gości także na urządzeniach z polskiej dystrybucji. Tym bardziej ucieszy was fakt, że Chińczycy wprowadzają dark mode do wielu systemowych aplikacji. Pojawi się on wraz z ostatnią betą oprogramowania i trzeba przyznać, że obejmuje całkiem sporo programów. Rzućmy sobie na to okiem.

MIUI 10 Global Beta w ostatnim wydaniu wprowadzi dark mode w aplikacjach telefon, wiadomości, kalkulator, notatki, galeria, kontakty, Updater oraz w narzędziu do nagrywania ekranu. Na tym jednak nie koniec, bo ciemny motyw Xiaomi wprowadza też w powiadomieniach czy menu. Poniżej możecie zobaczyć zrzuty ekranowe, które to prezentują.

Xiaomi MIUI 10 Global Beta aplikacje dark mode tryb ciemny motyw Xiaomi MIUI 10 Global Beta aplikacje dark mode tryb ciemny motyw Xiaomi MIUI 10 Global Beta aplikacje dark mode tryb ciemny motyw

Xiaomi zdecydowało się także na dodanie dark mode do ustawień. Tryb ciemny można znaleźć w opcjach związanych z kontem Mi, App Lock, zużyciu danych, ustawieniach karty SIM czy sekcji do zarządzania aplikacjami oraz dostępu. Wymienione zmiany pojawią się wraz z betą z numerem 9.2.14, która będzie dostępna do pobrania od jutra.

Systemowy dark mode z MIUI 10 Global Beta nie na wszystkich urządzeniach Xiaomi

Warto dodać, że nie wszystkie urządzenia, na których obecnie można instalować MIUI 10 Global Beta, będą wspierać aplikacje z dark mode. Xiaomi wprowadziło pewne ograniczenia dla starszych modeli. Użytkownicy Mi 4, Mi 5 czy Redmi Note 3 Pro będą musieli obejść się smakiem. Domyślamy się, że wraz z kolejną, jedenastą wersją nakładki firma pójdzie o krok dalej i ciemny motyw wprowadzi, gdzie tylko będzie się dało.

Przeczytaj także: Facebook i Messenger – triki i sztuczki, które warto znać

źródło

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij