Udostępnij
Tweetnij

Android TV ze zmianami. Google wprowadza okrągłe ikony i nową czcionkę

Android TV przechodzi zmiany. Użytkownicy na świecie raportują, że ich telewizory Smart TV dostają odświeżony interfejs oprogramowania. Gigant z Mountain View wprowadził okrągłe ikony oraz czcionkę Google Sans. Nowy Android TV udostępniany jest fazami i może trochę potrwać zanim pojawi się na waszym telewizorze.

Google odświeża interfejs Android TV, o czym raportują użytkownicy telewizorów Smart TV z różnych zakątków świata. Prawdopodobnie gigant z Mountain View rozpoczął globalny rollout zmian, które wprowadzane są etapami. Co dokładnie się zmienia po otrzymaniu aktualizacji? Rzućmy sobie na to okiem.

Android TV otrzymuje nową czcionkę Google Sans. Pojawia się ona na ekranie domowym telewizorów. Następnie mamy zaokrąglone ikony i inne elementy interfejsu. Dotyczy to też szuflady aplikacji i podglądu treści. W wielu miejscach pojawiają się zaokrąglenia. Użytkownicy, których telewizory już otrzymały zmiany, raportują również o zmienionej animacji, która jest uruchamiana w momencie otwierania aplikacji. Poniżej widzicie zrzuty ekranowe, które to prezentują.

Nowy interfejs Android TV Google Sans zmiany telewizory Smart TV Nowy interfejs Android TV Google Sans zmiany telewizory Smart TV

Google wprowadza odświeżony interfejs systemu Android TV na telewizory etapami

Google już wdraża zmiany u użytkowników systemu Android TV, ale nie widzą ich jeszcze wszyscy. Prawdopodobnie odbywa się to po stronie serwerów giganta z Mountain View. Tam poszczególne telewizory dostają odświeżony interfejs użytkownika. Na razie nie wiadomo, ile potrwa pełny rollout u wszystkich. Pewnie trochę to zajmie.

Warto dodać, że powyższe zmiany w systemie Android TV nie dotyczą tylko telewizorów. Pojawiają się także w konsoli Nvidia Shield i na pewno obejmą także różne przystawki do telewizorów z tym oprogramowaniem, których na rynku jest całkiem sporo.

Przeczytaj także: Najlepsze nowe gry mobilne

źródło: AndroidPolice

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij