Udostępnij
Tweetnij

Android Pie dla OnePlus 3T i 3 coraz bliżej. Producent już go testuje

OnePlus 3T i 3 to kolejne smartfony Chińczyków, które oczekują na aktualizację do systemu Android Pie z OxygenOS 9. Testy oprogramowania są już prowadzone, co ujawnia nam baza Geekbench. OnePlus zapewne prowadzi zamknięte testy Androida Pie na modelach 3T i 3. Możliwe, że w niedługim czasie udostępni właścicielom tych telefonów finalne oprogramowanie.

OnePlus 3T i 3 również otrzymają aktualizację do systemu Android Pie z OxygenOS 9. Chińczycy potwierdzili to już wcześniej. Na razie uaktualnienie udostępniono użytkownikom modelu 6, a ostatnio także 5T i 5. Wiemy jednak, że smartfony z 2016 roku również zostaną zaktualizowane. Pytanie tylko: kiedy to dokładnie nastąpi?

Dokładna data wydania systemu Android Pie z OxygenOS 9 dla smartfonów OnePlus 3T i 3 na razie jest tajemnicą. Wiemy jednak, że oprogramowanie ma trafić na te telefony jeszcze w tym kwartale. Prawdopodobnie tak się stanie, bo Chińczycy już testują software. Ujawnia nam to baza Geekbench, co widzicie na poniższych zrzutach ekranowych z benchmarku.

OnePlus 3T OxygenOS 9 z Android Pie kiedy OnePlus 3 OxygenOS 9 z Android Pie kiedy

OnePlus 3T i 3 z systemem Android Pie i OxygenOS 9 już niedługo

Widzimy, że w benchmarku Geekbench dostrzeżono oba modele smartfonów. Każdy z nich pracuje pod kontrolą systemu Android Pie. OnePlus już wcześniej ujawnił, że aktualizacja do OxygenOS 9 dla telefonów z 2016 roku zostanie wydana trochę później, bo przygotowanie oprogramowania i jego optymalizacja dla modeli 3T oraz 3 potrwa dłużej. Co wynika z faktu zastosowanych podzespołów, które nie są już najnowsze. Prawdopodobnie finalna wersja systemu jest już naprawdę blisko. Jeszcze w tym kwartale powinien zostać on udostępniony publicznie.

Przeczytaj także: Najlepsze nowe gry mobilne z grudnia

źródło (2)

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij