Udostępnij
Tweetnij

Android Pie z One UI dla Galaxy S9. Samsung uruchamia beta testy

Samsung rozpoczął program pilotażowy systemu Android Pie z nakładką One UI dla Galaxy S9. Beta testy uruchomiono w Korei Południowej, ale nowe oprogramowanie będą mogli też wypróbować użytkownicy ze Stanów Zjednoczonych i Niemiec. One UI w postaci wersji beta będzie testowany kilka tygodni. Proces aktualizacji dla Galaxy S9 rozpocznie się dopiero w 2019 roku.

Samsung zapowiedział aktualizację do systemu Android Pie z nakładką One UI w trakcie konferencji SDC 2018. Teraz, zgodnie z zapowiedziami, ruszył program pilotażowy i wersja beta została udostępniona użytkownikom Galaxy S9 z Korei Południowej. Oprogramowanie będą mogli testować także właściciele smartfonów ze Stanów Zjednoczonych i Niemiec. Z czasem dostępność zostanie zwiększona.

Widzimy, że Android Pie beta z One UI dla Galaxy S9 waży ponad 1,6 GB. Uaktualnienie wprowadza firmware kończący się ciągiem znaków ZRK9. Ponadto Samsung zaszył tu listopadowe poprawki bezpieczeństwa, które niedawno omawiał. Z czasem program pilotażowy zostanie rozszerzony.

Samsung Galaxy S9 program pilotażowy Android Pie beta z One UI

Samsung rozszerzy program beta testów Androida Pie z One UI dla Galaxy S9 o nowe rynki

W trakcie konferencji SDC 2018 Samsung zapowiedział, że początkowo Android Pie z One UI beta dla Galaxy S9 będzie dostępny tylko dla użytkowników telefonów z trzech krajów. Jednak z czasem dostępność programu pilotażowego zostanie rozszerzona o kolejne rynki. Koreańczycy mówili o państwach z Azji i Europy. To oznacza, że w Polsce zapewne też będzie można brać udział.

Niestety, właściciele smartfonów Samsung Galaxy S9 na stabilne wydanie systemu Android Pie z One UI jeszcze trochę sobie poczekają. Co najmniej do początku 2019 roku. Finalna wersja nowego oprogramowania będzie udostępniana dopiero od stycznia. Wiemy, że trafi także na modele S8 i Note 8.

Przeczytaj także: Najlepsze nowe aplikacje na Androida z października

źródło

Marcelina Poznańska

Jestem absolwentką dziennikarstwa na Uniwersytecie Wrocławskim. Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką od sześciu lat. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij