Udostępnij
Tweetnij

Linux wkrótce dla Samsung Dex na Galaxy Note 9 i Galaxy Tab S4

Samsung DeX umożliwia, w skrócie ujmując, stworzenie komputera z naszego smartfona. Jest ono jednak oparte o system Android, który ma jednak pewne ograniczenia i nie pozwala na dostęp do wielu aplikacji. Producent potwierdził jednak, że już niedługo pojawi się Linux na Galaxy Note 9 i Galaxy Tab S4. Dzięki temu poszerzymy nasze możliwości.

Samsung DeX świetnie nadaje się do wykonywania wielu zadań podczas przeglądania stron internetowych czy dokumentów i tworzenia plików, ale ma pewne braki. Urządzenie nadal opiera się na systemie Android, więc wszystkie aplikacje zoptymalizowane są właśnie pod nie. W przeważającej części będą przegrywać z prawdziwym systemem operacyjnym. To się zmieni, ponieważ Samsung pracował nad aplikacją wprowadzającą system Linux. Po raz pierwszy zaprezentowano go podczas ubiegłorocznej konferencji Samsung Developer Conference, ale w końcu pojawił się na Galaxy Note 9 i Galaxy Tab S4.

Linux na Samsung DeX przynosi zmodyfikowaną wersję Ubuntu 16.04. Dostęp do systemu operacyjnego opartego na systemie Linux zapewnia większy dostęp do aplikacji przeznaczonych na komputery osobiste. Są jednak pewne ograniczenia. Muszą one być opracowane tak, aby działały prawidłowo z 64-bitowymi procesorami ARM. Wciąż jednak jest to ciekawa opcja dla tych, którzy chcą jednak zmienić swój smartfon w coś bardziej produktywnego. Będzie to ciekawa opcja przede wszystkim dla programistów.

samsung DeX galaxy tab s4 samsung galaxy note 9 linux

Samsung DeX z systemem Linux dla Galaxy Note 9 i Galaxy Tab S4 w ramach bety już za kilka dni

Linux dla DeX pojawi się w ramach bety już 12 listopada. Już teraz możecie się do niej zapisywać. Wersja beta będzie dostępna dla urządzeń z Experience 9.5 opartym na Androidzie Oreo i One UI z Androidem Pie. Dodatkowo będziesz także potrzebował co najmniej 8 GB wolnego miejsca, by móc z niej skorzystać.

Zobacz także: Najlepsze nowe aplikacje na Androida z października

Źródło: XDADevelopers

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij