Udostępnij
Tweetnij

Galaxy S9 z Samsung Experience 10 i Androidem Pie dostanie nową funkcję dla Always on Display

Samsung Experience 10 oparte na systemie Android Pie wprowadzi na Galaxy S9 wiele nowości. Wśród nich pojawi się także nowa funkcja dla Always on Display. To „Tap to Show”, które sprawi, że ekran wyświetli informacje z AoD dopiero po stuknięciu wyświetlacza Samsunga Galaxy S9 palcem. Na finalne oprogramowanie jednak trochę poczekamy.

Galaxy S9 będzie jednym z pierwszych smartfonów koreańskiej firmy, który dostanie system Android Pie z autorską nakładką Samsung Experience 10. Już wcześniej mogliśmy ją oglądać na zrzutach ekranowych czy wideo. Teraz poznajemy kolejną nowość. Tym razem związana jest ona z funkcją Always on Display.

Always on Display z Galaxy S9, który wprowadzi system Android Pie z Samsung Experience 10, doczeka się nowej opcji. Nazwano ją „Tap to Show”. Jak nietrudno się domyślić, w ten sposób AoD wyświetli informacje na ekranie dopiero po stuknięciu palcem. Jak to ma działać w rzeczywistości, to zobaczycie na poniższym filmie.

Samsung Experience 10 i Android Pie dla Galaxy S9 nieprędko

Niestety, ale na Samsung Experience i system Android 9 Pie użytkownicy smartfonów Galaxy S9 trochę sobie poczekają. Ciągle nie uruchomiono oficjalnych beta testów, a te przecież potrwają co najmniej kilka tygodni. Wiemy, że finalna wersja oprogramowania planowana jest najwcześniej na styczeń. Kto jednak wie, czy to wszystko nie przeciągnie się w czasie.

Ostatnio wspominaliśmy wam również, że dzięki Samsung Experience 10 dla Galaxy S9 zniknie potrzeba stosowania stacji DeX dla trybu desktopowego. Po prostu, będzie tak jak w Galaxy Note 9, gdzie wystarczy podłączyć telefon kablem do zewnętrznego ekranu i voila. Tymczasem nie pozostaje nic innego, jak czekać na kolejne wieści.

Zobacz także: Najlepsze nowe aplikacje na Androida

źródło: XDA-Developers

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij