Udostępnij
Tweetnij

Android 9.0 Pie z ciekawym easter eggiem w Google Pixel 3 i 3XL

Google lubi bawić się z użytkownikami w easter eggi. Ukryte ciekawostki można było napotkać w wielu aplikacjach, ale również w samym systemie. W przypadku systemu Android 9.0 Pie do tej pory ich nie było. Dopiero teraz jednak okazało się, że dodano je do smartfonów Pixel 3 oraz Pixel 3 XL. Jest to ciekawa aplikacja do rysowania.

Google ma bardzo długą historię jeśli chodzi o easter eggi. Takie niespodzianki można było zobaczyć również w różnych wersjach Androida. Jakie jednak było zdziwienie użytkowników, kiedy nie znaleźli takiej opcji w systemie Android 9.0 Pie. Teraz ma się to jednak zmienić. Jak zauważyli posiadacze Pixel 3 i Pixel 3 XL, teraz pojawia się tam nowy easter egg w postaci ukrytej aplikacji do rysowania.

Aby pobrać aplikację do rysowania, musisz przejść przez stare easter eggi. Otwórz ustawienia i znajdź numer wersji w opcjach systemowych pod zakładką O telefonie. Dotknij tego kilka razy, a otrzymasz logo „P”, które wszyscy już dobrze znamy. Dotknij tego kilka razy, a otrzymasz rysunek interfejsu użytkownika.

android 9.0 pie google pixel 3 xl easter egg

Android 9.0 Pie z easter eggiem jedynie dla smartfonów Google Pixel 3 i 3 XL

Wspomniana funkcja nie ma wielu opcji do wykorzystania. Jeżeli jednak lubicie bawić się w rysowanie na ekranie, może być dla was ciekawostką. Możesz wybierać spośród kilku kolorów, dostosować rozmiar pędzla i przywoływać poprzednie kolory za pomocą kroplomierza. Wygląda na to, że aplikacja fałszuje czułość nacisku, mierząc jak dużą powierzchnię pokrywa palec. Tak możemy dobierać również grubość linii.

Easter egg dla Androida Pie jest dostępny aktualnie wyłącznie dla wybranych modeli smartfonów. Są nimi wspomniany Pixel 3 oraz wersja 3 XL. Do tej pory nie ma wieści o innych telefonach, które mogłyby mieć taką funkcję. Być może pojawi się ona w przyszłości.

Przeczytaj także: Najlepsze nowe aplikacje na Androida z września

Źródło: AndroidPolice

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij