Udostępnij
Tweetnij

Oppo Find X i F7 usunięte z bazy UL Benchmarks. Producent oszukiwał w testach

Oppo Find i F7 to dwa kolejne chińskie smartfony, które przyłapano na oszukiwaniu w benchmarkach. UL Benchmarks sprawdziło telefony prywatną wersją aplikacji 3D Mark i okazało się, że wyniki są różne od tych, które znajdują się w bazie testu. Dlatego zdecydowano się na usunięcie obu tych modeli od Oppo.

Oppo Find X i F7 zostały przyłapane na oszukiwaniu w benchmarkach, co w przypadku chińskich producentów telefonów zaczyna być na porządku dziennym. UL Benchmarks poinformowało na własnej stronie, że oba te modele zostały usunięte z listy. Wynika to z faktu, że rzeczywiste wyniki wydajności odbiegają od tych, które znajdowały się w bazie benchmarku.

Specjaliści UL Benchmarks uruchomili na Oppo Find X i F7 prywatną wersję aplikacji 3D Mark. Przeprowadzone testy wykazały inne wyniki niż te, które znajdowały się w bazie popularnego testu. Z czego to dokładnie wynika? Po prostu, smartfony mają ukryty tryb zwiększania wydajności w momencie wykrycia aplikacji benchmarkowych.

Oppo Find X F7 oszustwo oszukiwanie benchmarki zwiększanie wydajności 3D Mark UL benchmarks

Oppo przekazało w wypowiedzi dla UL Benchmarks, że Find X i F7 rzeczywiście mają specjalny tryb w oprogramowaniu, który w momencie wykrycia aplikacji do testów syntetycznych zwiększa wydajność procesora. Po prostu, SoC „rozpędzany” jest do granic możliwości. Problem jest jednak taki, że zwykły użytkownik w trakcie pracy ze smartfonem na taką wydajność nie będzie mógł liczyć. Dlatego jest to oszustwo.

Oppo nie jest jedyne, bo inni producenci z Chin też oszukują w benchmarkach

Prawda jest taka, że Oppo to nie jedyny producent smartfonów z Chin, który dopuszcza się takich praktyk. Niedawno głośno było o podobnym przypadku dotyczącym kilku modeli Huawei. Ta firma również przyznała, że wykorzystuje taki tryb. Dodano jednak, że robi to także konkurencja i dlatego producent nie miał innego wyjścia. W tym przypadku również skończyło się na usunięciu z bazy UL Benchmarks kilku modeli telefonów.

Zobacz także: Najlepsze nowe aplikacje na Androida z września

źródło

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij