Udostępnij
Tweetnij

Samsung: składany smartfon ma działać jak telefon i tablet jednocześnie

Samsung od lat pracuje nad składanym smartfonem. Nieoficjalnie mówiło się już wiele rzeczy na ten temat. Teraz jednak DJ Koh potwierdził, że ma być to urządzenie, które będzie działało jednocześnie jak tablet i telefon. Będzie miało dwa wyświetlacze, z czego zewnętrzny będzie mniejszy. Koh mówi, że początkowo będzie to produkt niszowy, ale później rynek się rozwinie.

Samsung wiele lat pracuje już nad składanym smartfonem, jednak aktualnie jeszcze takiego sprzętu nie pokazano. DJ Koh, prezes i dyrektor generalny działu mobilnego Samsunga, podpowiedział kilka wskazówek na temat składanego urządzenia. Zrobił to podczas podczas imprezy premierowej Galaxy A9, która odbyła się wczoraj w Kuala Lumpur.

Koh potwierdził, że najnowsze urządzenie Samsunga będzie bardzo wszechstronne. Ma działać jednocześnie jako smartfon i telefon. Wcześniejsze doniesienia sugerowały, że sprzęt będzie miał formę książki z pionowo składanym wyświetlaczem. Wyświetlacz po złożeniu będzie całkowicie zakryty. Telefon będzie jednak dostępny na zewnątrz z osobnym wyświetlaczem. Nieoficjalnie mówi się, że urządzenie ma mieć 7,3-calowy wyświetlacz OLED i 4,6-calowy wyświetlacz zewnętrzny.

Samsung być może pokaże nowy, składany smartfon już w listopadzie

Koh nie potwierdził szczegółów na temat tych wyświetlaczy. Wspomniał, że będzie można używać urządzenia jako tabletu. Po jego złożeniu będziemy mogli wykorzystać go jako telefon. Zaznaczył przy tym, że Samsung musi się przy tym postarać, by doświadczenie użytkownika było warte zachodu. Już wcześniej mówił, że nie będzie to jedynie chwyt marketingowy.

To nie jest pierwszy raz, gdy Koh podkreśla, że doświadczenie użytkownika tego urządzenia musi być tego warte, aby Samsung mógł go uruchomić. Wcześniej powiedział, że składane urządzenie firmy nie będzie chwytem. Powtórzył to wczoraj. Koh stwierdził również, iż jest przekonany, że rynek potrzebuje składanych telefonów. Może na początku będzie to produkt niszowy, jednak z czasem zapotrzebowanie zwiększy się i dział ten się rozwinie. Na razie nie wiadomo, kiedy telefon zostanie zaprezentowany. Nieoficjalnie mówi się, że Samsung zrobi to na konferencji w przyszłym miesiącu.

Zobacz także: Najlepsze nowe gry mobilne z września

Źródło: Sammobile

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij