Udostępnij
Tweetnij

MIUI 10 Global nie dla smartfonów Xiaomi z chińskiej dystrybucji

Xiaomi najwyraźniej nie chce, by użytkownicy kupowali taniej smartfony i importowali je z Chin. Właśnie zapowiedziano, że nie będzie już możliwości wgrania MIUI 10 Global ROM do smartfonów kupowanych na chińskim rynku. Nie będzie także możliwości uruchomienia na nim usług Google, które są na tamtym rynku zablokowane.

MIUI w Chinach zastępuje usługi Google, które są zakazane w tym kraju. Ma też zatem nieco inną zawartość i ulepszenia. Smartfony Xiaomi kupowane z Chin zwykle mają możliwość włączania usług Play. Wciąż zawierają wiele chińskich aplikacji, których nie można używać poza tym krajem. MIUI 10 Global ROM był specjalnie dostosowany do rynków poza Chinami, więc mają tylko te rzeczy, których potrzebujesz i żadnych śladów chińskich aplikacji. Teraz jednak przejście z takiego urządzenia na wspomniane usługi będzie niemożliwe.

Do tej pory można było przejść z chińskiego MIUI 10 na wersję Global. Teraz jednak nie będzie już można wgrywać globalnego ROM-u na smartfonach Xiaomi przeznaczonych dla rynku chińskiego i odwrotnie – chińskiego ROM-u na telefonie kupowanym poza tym krajem. Oznacza to, że przejście z jednych usług na drugie stanie się niemożliwe.

Xiaomi poprzez zmian w MIUI 10 utrudni wam kupowanie smartfonów na lewo z Chin

Nie ma zbyt dużej jasności co do tego, jaki wpływ będzie miała decyzja Xiaomi na już istniejące smartfony, kupione w Chinach i używane poza tym krajem. Istnieją jednak doniesienia, że można uruchomić dowolny ROM na telefonie z odblokowanym bootloaderem. Nie mniej jednak użytkownikom nie podoba się najnowsza zmiana polityki chińskiej firmy.

W przyszłości Xiaomi zaleca kupowanie telefonów w oficjalnych sklepach lub u autoryzowanych sprzedawców. Wcześniej trzeba było zapłacić podstek od wspomnianego, kupowanego w Chinach telefonu. Wciąż jednak smartfony kupowane na tamtejszym rynku były znacznie tańsze niż te, które były kupowane przez użytkowników w Europie. Firma stara się utrudnić takie praktyki.

Zobacz także: Najlepsze nowe aplikacje na Androida z września

Źródło: GSMArena

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij