Udostępnij
Tweetnij

Xiaomi dodaje narzędzie WhatsApp Cleaner do MIUI 10

Xiaomi pozwala użytkownikom na zarządzanie swoimi urządzeniami poprzez specjalne narzędzia w ustawieniach. Dzięki temu możemy monitorować między innymi połączenia, SMS-y, a także zużycie danych. Teraz chińska firma dodała nową opcję w MIUI 10. Będzie nią WhatsApp Cleaner, który pomoże nam w czyszczeniu niepotrzebnych danych.

Xiaomi, podobnie jak inne firmy, oferuje na swoich smartfonach dodatkowe narzędzia, dzięki którym możemy zarządzać swoimi telefonami, również w kwestiach bezpieczeństwa. Takie narzędzia są jednak ograniczone. Teraz dodana została do nich całkowicie nowa funkcja o nazwie WhatsApp Cleaner, którą dodano do MIUI 10.

Narzędzia, o których tutaj mowa, skupiają się na SMS-ach, czyszczeniu pamięci podręcznej w naszym urządzeniu czy śledzeniu wykorzystania pakietu danych. Najnowsza funkcja, którą dodano do MIUI 10, jest nieco inna. Nosi ona nazwę WhatsApp Cleaner i można ją włączyć z poziomu wspomnianych ustawień. Nowa funkcja jest zasadniczo podobna do tych ustawień, które komunikator ma wewnątrz aplikacji. Dzięki niej można wymazać pliki związane z WhatsApp (np. obrazy, klipy wideo, notatki głosowe, dokumenty, GIF), aby odzyskać przestrzeń na dysku urządzenia.

Xiaomi WhatsApp Cleaner MIUI 10 beta

WhatsApp Cleaner dla MIUI 10 bez opcji czyszczenia danych w pojedynczych oknach rozmowy

WhatsApp Cleaner z MIUI 10 nie pozwala jednak na usuwanie danych z poszczególnych kontaktów czy okien rozmów. Jeśli będziemy chcieli usunąć takie dane z pamięci, będziemy musieli używać właśnie funkcji dostępnej wewnątrz aplikacji. Z drugiej strony zaś, żeby wyczyścić w jednym momencie wszystkie dane z aplikacji, będziemy musieli użyć nowej opcji od Xiaomi. Taka funkcja nie jest wbudowana w aplikację i pozwala wyłącznie na czyszczenie danych z pojedynczych kontaktów.

WhatsApp Cleaner jest dostępne dla użytkowników korzystających z globalnej bety MIUI 10. Jeśli zatem masz takie urządzenie Xiaomi i korzystasz z poglądowej wersji, powinieneś już niedługo zauważyć tę funkcję. Pozwoli ona na wyczyszczenie danych z komunikatora, jeśli korzystasz często z tej aplikacji i wysyłasz nią sporo plików.

Zobacz także: Najlepsze nowe aplikacje na Androida z sierpnia

Źródło: Mi

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij