Udostępnij
Tweetnij

Nvidia SHIELD z nową aktualizacją

Nvidia SHIELD otrzymuje nową, świeżą aktualizację. Uaktualnienie wnosi kilka drobnych zmian, w tym wsparcie dla obrazu w 120 Hz. Pojawiła się również łatwiejsza opcja przełączania urządzenia w tryb uśpienia. Zmiany dotyczą jednak aktualnie jedynie tych użytkowników, którzy korzystają z usługi Preview.

Nvidia SHIELD doczekała się kolejnej aktualizacji. Ci, którzy uczestniczą w prywatnym programie producenta, powinni teraz otrzymywać uaktualnienie SHIELD Preview 7.1. Tak twierdził przynajmniej użytkownik Reddita, który poinformował o aktualizacji. Jego post jednak został już usunięty.

Aktualizacja umożliwia obsługę wyświetlania obrazu w 120 Hz monitorom lub telewizorom obsługującym tę częstotliwość odświeżania. Sprawa dotyczy Nvidia SHIELD (2015) i Nvidia SHIELD Pro (2015), a także wersji z 2017 roku. Każde z urządzeń będzie również mogło włączyć i używać opcji Share. Pozwala to użytkownikom przechwytywać zrzuty ekranu i zdjęcia w grze w celu łatwiejszego udostępniania. Była to opcja już dostępna, jednak została usunięta wraz z Android Oreo.

Nvidia SHIELD z opcjami sprzed aktualizacji do Androida Oreo

Wprowadzono też nową metodę znacznie szybszego przełączania sprzętu w tryb uśpienia. Po aktualizacji można to zrobić dotykając jednocześnie przycisku Home i przycisku Wstecz. Dodano też pewne zmiany w wersji oprogramowania 7.1, które nie pojawiają się na wszystkich modelach. W przypadku modeli z 2015 roku dodaje do opcji szybkich ustawień możliwość uruchomienia urządzenia ponownie i jego wyłączenia. Nowsze urządzenia pokazują jedynie opcję uruchomienia ponownie. Podobnie jak w przypadku NVIDIA Share, oba te elementy zostały uwzględnione w oprogramowaniu w systemach przed aktualizacją do Android Oreo, ale zostały usunięte.

Aktualizacja, jak już wspominaliśmy, dotyczy jedynie użytkowników opcji Preview. Nie jest to duże uaktualnienie, ale jest to pierwszy krok do tego, by wprowadzić kilka zmian potrzebnych do odświeżania oprogramowania. Widocznie idą w dobrą stronę.

Zobacz także: Najlepsze nowe aplikacje na Androida

Źródło: AndroidHeadlines

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij