Udostępnij
Tweetnij

Galaxy Note 9, Galaxy Tab S4, Nokia 6.1 Plus i Sony Xperia XZ2 dostają wsparcie dla ARCore

Google dodało wsparcie dla ARCore dla nowych urządzeń. Tym razem są to nowe sprzęty marki Samsung – Galaxy Note 9 i tablet Galaxy Tab S4. Na liście pojawia się także Nokia 6.1 Plus i wszystkie smartfony z linii Sony Xperia XZ2. Obecnie lista sprzętów zgodnych z ARCore zawiera już naprawdę wiele modeli urządzeń.

Google co jakiś czas dodaje nowe urządzenia do listy sprzętów zgodnych z ARCore, co pozwala na użytkowanie aplikacji AR zaprojektowanych pod kątem rozszerzonej rzeczywistości. Lista została wzbogacona o nowe sprzęty i są to Samsung Galaxy Note 9, Galaxy Tab S4, Nokia 6.1 Plus oraz smartfony z serii Sony Xperia XZ2.

Samsung Galaxy Note 9 trafi do sklepów już w ten piątek. Pierwsze doniesienia o wynikach przedsprzedaży są całkiem obiecujące. Telefony sprzedały się w naprawdę dużej ilości egzemplarzy i przebiły wyniki ustanowione przez modele Galaxy S9. Jednak nie udało się pobić wyników, które wygenerował Galaxy Note 8.

Chcąc korzystać z możliwości ARCore na zgodnych urządzeniach trzeba najpierw zainstalować aplikację do obsługi innych programów AR. Następnie można pobierać ze sklepu Google Play aplikacje wykorzystujące możliwości rozszerzonej rzeczywistości. Lista zgodnych na ten moment urządzeń z ARCore widoczna jest poniżej.

Te urządzenia są obecnie zgodne z Google ARCore

Samsung Galaxy Note 9 Samsung Galaxy Tab S4 Sony Xperia XZ2 Nokia 6.1 Plus ARCore AR Google Android

Google cały czas rozbudowuje listę zgodnych sprzętów, co z pewnością cieszy. Widzimy, że obecnie jest ich naprawdę dużo i cały czas pojawiają się nowe urządzenia. Aplikacji wykorzystujących ARCore nie ma jednak zbyt wiele. Gigant z Mountain View wierzy jednak, że z czasem będzie ich coraz więcej.

Zobacz także: Najlepsze nowe aplikacje na Androida z lipca

źródło

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij