Udostępnij
Tweetnij

Android 9 Pie prędko nie trafi na smartfony. Sony wyjaśnia dlaczego na infografice

Android 9 Pie został już udostępniony w finalnej postaci. Niestety, prawda jest taka, że prędko na wielu smartfonach się nie pojawi. Sony też przygotowuje aktualizacje na wybrane telefony Xperia, w tym także modele XA2, XA2 Ultra i XA2 Plus. Firma opublikowała infografikę, gdzie wyjaśnia, dlaczego proces aktualizacji przebiega tak długo.

Android 9 Pie miał premierę wcześniej w tym miesiącu. Nowy system Google już trafił na wybrane smartfony, ale w rzeczywistości to tylko kropla w morzu potrzeb. Część producentów już ujawniło własne plany związane z aktualizacją. W tym Sony, ale Japończycy dodają, że właściciele smartfonów Xperia trochę na uaktualnienie będą musieli poczekać. Powody wyjaśniają na infografice.

Infografika, którą opublikowało Sony na łamach własnego bloga, wyjaśnia powody oczekiwania na aktualizacje oprogramowania w świecie systemu Google’a. Nie dotyczy to tylko Androida 9 Pie. Jak nietrudno zauważyć, proces jest bardzo złożony. Po tym, jak już uda się stworzyć oprogramowanie, nadchodzi czas testów, a potem certyfikatów, które potwierdzą poprawną pracę modułów łączności bezprzewodowych. Do tego jeszcze dochodzą operatorzy, którzy mogą zażądać specyficznej wersji systemu.

Android 9 Pie kiedy aktualizacja Sony Xperia infografika

Wszystko to wymaga czasu. Dlatego Sony zamierza rozpocząć proces aktualizacji własnych smartfonów dopiero od listopada. Jest to o tyle ciekawe, że firma w poprzednim latach była w stanie dostarczać aktualizacje wcześniej i szło jej to naprawdę sprawnie. Cóż, nie pozostaje nic innego, jak cierpliwie czekać. Poniżej znajdziecie wykaz Xperii z zapowiedzianą aktualizacją do systemu Android 9 Pie. Wraz z przybliżonymi datami dostępności uaktualnienia.

Te smartfony Sony Xperia dostaną system Android 9 Pie

  • Sony Xperia XZ2 (od listopada)
  • Sony Xperia XZ2 Compact (od listopada)
  • Sony Xperia XZ2 Premium (od listopada)
  • Sony Xperia XZ1 (od listopada)
  • Sony Xperia XZ1 Compact (od listopada)
  • Sony Xperia XZ Premium (od listopada)
  • Sony Xperia XA2 (początek 2019 roku)
  • Sony Xperia XA2 Plus (początek 2019 roku)
  • Sony Xperia XA2 Ultra (początek 2019 roku)

Zobacz także: Najlepsze aplikacje na Androida z lipca

źródło

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij