Udostępnij
Tweetnij

Samsung Galaxy S8, 8+ i Note 8 z funkcją z Galaxy S9

Samsung Galaxy S8, S8+ i Note 8 otrzymały nową, ciekawą funkcję. Pozwala ona na obracanie ekranu głównego. Do tej pory funkcja ta była dostępna jedynie dla użytkowników urządzeń Samsunga, które pojawiły się na rynku w 2018 roku. Stosowna aktualizacja jest już powoli wdrażana, choć aktualnie widzą ją nieliczni.

Samsung Galaxy S8, S8+ oraz Note 8 otrzymały nową, ciekawą funkcję. Jest ona od dawna dostępna na sprzętach S9 i S9+. Teraz jednak koreańska firma postanowiła udostępnić ją również dla starszych urządzeń. Chodzi tu o możliwość obracania ekranu głównego.

Teraz, gdy launcher Samsung Experience ma tę funkcję, użytkownicy mogą włączyć tryb krajobrazu w menu ustawień ekranu głównego. Po włączeniu funkcja obróci ekran główny. Dzięki czemu launcher dopasuje również orientację używanej aplikacji.

Jak wcześniej wspominaliśmy, ta funkcja była dostępna tylko na flagowcach Samsunga z 2018 roku. Prawdopodobnie będzie również obecna w Note 9. Opcja obracania ekranu głównego w Galaxy S8, S8+ i Note 8 pojawiła się tylko w przypadku niektórych użytkowników. Nawet pobranie najnowszej wersji Samsung Experience nie gwarantuje, że się ona pojawi na waszych smartfonach. Bardzo możliwe zatem, że uaktualnienie jest wdrażane stopniowo.

Samsung Galaxy Note 8

Samsung Galaxy S8 i Note 8 z innymi funkcjami w S9

Koreańska firma nie udostępnia jedynie tej funkcji z Galaxy S9 do wcześniejszych modeli. Note 8 dostał funkcję z S9 wraz z aktualizacją, która wprowadza firmware kończący się ciągiem znaków CRF4. Natomiast w przypadku modeli S8 jest to uaktualnienie kończące się na CRF7. To właśnie po instalacji tych aktualizacji pojawia się funkcja pozwalająca na ustawienie wideo na ekranie blokady.

Zobacz również: Najlepsze aplikacje na Androida z czerwca

Źródło: Sammobile

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij