Udostępnij
Tweetnij

Nokia 5.1 Plus w Bluetooth SIG. Premiera coraz bliżej

Nokia 5.1 Plus to nowy średniak HMD Global, który jest w drodze. Dostrzeżono go na stronie Bluetooth SIG pod nazwą kodową TA-1109. Dowiadujemy się, że urządzenie ma Bluetooth 4.2. Nokia 5.1 Plus zbliża się wielkimi krokami i wiemy, że debiut tego telefonu nie jest odległy. Premiera musi być coraz bliżej.

Nokia 5.1 Plus to smartfon, którego po raz pierwszy mogliśmy obejrzeć na renderach Onleaks. Wtedy zobaczyliśmy, jak HMD Global dokładnie zaprojektowało ten telefon. Na pokładzie jest m.in. ekran z wcięciem czy podwójny aparat fotograficzny z tyłu obudowy. Teraz to urządzenie dostrzeżono na stronie organizacji Bluetooth SIG. Dokładnie pod nazwą kodową TA-1109.

Nokia 5.1 Plus ma moduł Bluetooth 4.2, a nie 5.0, jak w nieco droższych smartfonach Finów. HMD Global zdecydowało się tutaj zapewne na cięcia w kosztach, bo będzie to tańszy telefon. Serwis źródłowy wspomina też o procesorze od MediaTeka, ale na potwierdzenie tych informacji trzeba poczekać. Biorąc jednak pod uwagę, że MediaTek dostarczył kontroler Bluetooth, co widać na poniższym zrzucie ekranowym, to układ SoC zapewne też.

Nokia 5.1 Plus Bluetooth SIG TA-1109 kiedy premiera

Nokia 5.1 Plus będzie taką Nokią X6 na inne rynki

Nokia X6, która debiutowała w Chinach w zeszłym miesiącu, być może opuści Państwo Środka, ale prawdopodobnie nie rynki azjatyckie. Dlatego jest bardzo możliwe, że nowa Nokia 5.1 Plus będzie właśnie takim odpowiednikiem tego modelu, ale z nieco uboższą specyfikacją techniczną.

Nokia 5.1 Plus rzeczywiście jest bardzo podobnie zaprojektowano do modelu X6. Nie dostanie jednak tak mocnych podzespołów, a nieco tańsze. Na starszym kontrolerze Bluetooth się nie skończy i tutaj HMD Global będzie chciało zaoszczędzić też na innych komponentach. Po to, aby móc w Europie utrzymać możliwie jak najniższą cenę.

Specyfikacja techniczna smartfona Nokia 5.1 Plus nie jest znana. Nie ma go w bazach popularnych benchmarków, gdzie można by było wyciągnąć jakieś szczegóły. Dlatego na więcej informacji musimy jeszcze czekać. Nie można jednak wykluczyć, że premiera odbędzie się dopiero pod koniec sierpnia, czyli tuż przed otwarciem hal wystawowych targów IFA 2018 w Berlinie.

Zobacz także: Najlepsze nowe aplikacje na Androida z maja

źródło: NPU, fot. otwierające: Onleaks

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij