Udostępnij
Tweetnij

Samsung Galaxy S9 i S9+ z nowymi naklejkami Emoji AR

Samsung Galaxy S9 i S9+ doczekały się kolejnej, ciekawej zmiany. Telefony już od dawna mają możliwość wygenerowania naklejek w technologii Emoji AR i wysyłania ich do naszych znajomych. Teraz liczba tych naklejek zwiększyła się z 18 do 36. Koreańska firma już planuje wprowadzenie kolejnej tury naklejek w nadchodzących miesiącach.

Samsung Galaxy S9 i S9+ mają ciekawą funkcję, która nazywa się Emoji AR. Pozwala ona na skanowanie twarzy i tworzenie animacji na jej podstawie. W ten sposób tworzone są również nowe naklejki. Do tej pory było ich 18. Teraz koreański gigant postanowił podwoić ten wynik.

Samsung Galaxy S9 i S9+ doczekały się 18 nowych naklejek bazujących na Emoji AR. Są one już dostępne dla użytkowników tych urządzeń. Łącznie naklejek jest już 36. Koreańska firma nie ma zamiaru jednak poprzestawać na tej liczbie i już zapowiedziała, że ma zamiar w najbliższych miesiącach dodać kolejne 18. Nie powiadomiono jednak, kiedy dokładnie to nastąpi.

Emoji AR z Galaxy S9 ma sporo wspólnego z Animoji od Apple’a

Emoji AR ma sporo podobieństw do Animoji od Apple – w obydwu przypadkach technologia w smartfonach pozwala na skanowanie naszej twarzy i wykorzystanie jej do animacji stałych obrazków. W przypadku jednak animowanych emoji od giganta z Cupertino na iPhone’ach mówimy tu o obrazku jednorożca, małpy czy nawet kupy. W wersji zawarta na telefonach Samsung Galaxy S9 pozwala na animację obrazka człowieka. Bardzo możliwe, że na smartfonie iPhone X taka opcja ma pojawić się jeszcze w tym roku, a Apple już nad nią pracuje.

DJ Koh powiedział jednak niedawno, że jego firma od lat pracowała nad nową technologią, która miałaby wprowadzić animowane emoji. Sam, jak twierdzi, pracował nad nią już w 2001 roku, kiedy stał na czele grupy badawczej w Wielkiej Brytanii. Apple było jednak w tym temacie pierwsze, jeśli chodzi o wprowadzenie pomysłu w życie.

Zobacz również: Najlepsze aplikacje na Androida – kwiecień 2018

Źródło: SamsungNewsroom

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij