Udostępnij
Tweetnij

OnePlus 6 traci ważną funkcję

OnePlus 6 zadebiutował w sprzedaży i od razu doczekał się sporej aktualizacji wprowadzającej takie nowości, jak kilka opcji nagrywania filmów w zwolnionym tempie czy możliwość ukrycia wycięcia. Użytkownicy donoszą jednak, że z listy zniknęła jedna ważna funkcja – Always On Display. Producent już skomentował sprawę.

OnePlus 6 pozbędzie się bardzo ważnej funkcji. Tego samego dnia, kiedy smartfon trafił na rynek, pojawiła się aktualizacja. Dodawała ona wiele ciekawych funkcjonalności. Jedną jednak usuwała. Jeśli planujecie zakupić najnowszy telefon OnePlus, będziecie się musieli obyć bez Always On Display.

Aktualizacja, o której tutaj mowa, dodała opcję pozwalającą użytkownikom ukryć niesławne wycięcie. Dało to również możliwość nagrywania filmów w zwolnionym tempie w rozdzielczości 720p i 480 fps oraz 1080p przy 240fps. Użytkownicy donoszą jednak, że nie mogą znaleźć poprzedniej, dostępnej do tej pory funkcji – wspomnianej Always On Display.

Always On Display znika z OnePlus 6 ze względu na baterię

Always on Display pozwala na wyświetlanie powiadomień na wyłączonym ekranie. Funkcja jest już od dawna dostępna w wielu smartfonach z Androidem. OnePlus 6 również miał ją otrzymać. Aktualizacja jednak ją usuwa. Producent wypowiedział się w kilku zdawkowych słowach na temat zmian. Jak stwierdził – opcja ta nie była dobra dla baterii. Szybko ją wyczerpywała.

OnePlus nie potwierdził, czy „szóstka” doczeka się ponownie wspomnianej opcji. Możliwe, że producent po wielu skargach użytkowników skusi się na to, by ją jeszcze raz dodać. Z drugiej strony, jeśli wierzyć słowom przedstawicieli firmy, trzeba by tę opcję mocno zmodyfikować przed jej ponowną premierą.

Zobacz również: Najlepsze aplikacje na Androida – kwiecień 2018

Źródło

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij