Udostępnij
Tweetnij

MIUI 10 nadchodzi i Xiaomi wstrzymuje rozwój MIUI 9

MIUI 10 to nadchodząca wersja nakładki Xiaomi, nad którą prace rozpoczęto już kilka miesięcy temu. Spodziewamy się, że premiera odbędzie się latem tego roku, ale na razie nie wiadomo, kiedy dokładnie to nastąpi. Xiaomi jednak już skupia się na tej wersji i wstrzymuje prace rozwojowe nad poprzednią. MIUI 9.6 będzie ostatnie z tej linii.

MIUI 10 zapowiedziano oficjalnie w styczniu tego roku. Wtedy jeden z założycieli Xiaomi, Hong Feng, przekazał, że rozpoczęto wczesne prace nad nową wersją oprogramowania dla smartfonów Mi i Redmi. Szczegółów jednak nie ujawniono. Nie dowiedzieliśmy się więc, jakich nowości spodziewać się po nowej wersji. Tymczasem administratorzy oficjalnego forum przekazali w tym tygodniu nowe informacje odnośnie MIUI 9.

MIUI 10 będzie dużą aktualizacją nakładki Xiaomi, nad którą prace już trwają. Dlatego czas na wstrzymanie rozwoju poprzedniej wersji. Informację znajdziecie poniżej. Oto jej treść.

Aby uzyskać lepszą stabilność i optymalizację systemu, wydamy ostatnią wersję rozwojową / alfa ROM 8.4.26 w dniu 27 kwietnia 2018 r. Następnie deweloperzy MIUI skupią się na optymalizacji systemu, która będzie rozwijany przez kolejny czas. Oczekuje się, że aktualizacja zostanie wznowiona w czerwcu, a my będziemy informować o tym na bieżąco. W międzyczasie, ze względu na stabilność i wygodę użytkownika, niektóre urządzenia z Androidem 5.x pozostaną na platformie programistycznej / alfa ROM i nie będą obsługiwać kolejnych poważnych zmian.

MIUI 10 zobaczymy pewnie latem, ale nie trafi na część starszych urządzeń Xiaomi

MIUI 10 to duża aktualizacja oprogramowania i spodziewamy się, że jej oficjalna prezentacja odbędzie się w maju. Na razie nie znamy dokładnego wykazu modeli telefonów, które załapią się na aktualizację (tutaj znajdziecie przypuszczalną). Pewnym jest jednak, że część starszych sprzętów, które dostało poprzednie uaktualnienie z numerem 9 nie załapie się na nową wersję. Po prostu, Xiaomi wykluczyło te urządzenia z następnych aktualizacji. Są to Mi 2/2S, Mi 4i, Redmi Note 4G, Redmi 2, Redmi 2 Prime oraz Mi Note.

MIUI 10 MIUI X nakładka Xiaomi kiedy

Administratorzy wspominają także, że sprzęty z Androidem Lollipop też nie dostaną już żadnej większej aktualizacji nakładki (a więc MIUI 10) i są to: Redmi Note 2, Redmi 3, Redmi Note 3 (z MediaTekiem) i tablet Mi Pad 2. Te sprzęty Xiaomi dostaną jednak MIUI 9.6 China Stable ROM. Premiery tego uaktualnienia spodziewamy się w czerwcu lub lipcu. Nie pozostaje nic innego, jak tylko się z tym pogodzić.

Zobacz także: Najlepsze nowe aplikacje na Androida z marca

źródło

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij