Udostępnij
Tweetnij

Samsung też szykuje smartfona, który wygląda jak iPhone X? Mogą to potwierdzać patenty

Samsung wciąż rywalizuje z Apple na rynku smartfonów. Okazuje się, że w przyszłości może się mocno inspirować takimi smartfonami jak iPhone X. Patenty, które ujawniono, sugerują, że przyszłe modele smartfonów koreańskiego giganta mogą doczekać się usunięcia czytnika linii papilarnych i wprowadzenia wcięcia na ekranie.

Samsung wciąż wyszukuje nowych pomysłów na swoje smartfony. Nowy niedawno odkryty patent pozwala nam na przyjrzenie się temu, jak może wyglądać przyszły model. Czyżby miał wyglądać jak smartfony iPhone?

Patent, który został złożony przez Samsunga w Chinach, został zauważony przez serwis Mobielkopen. Opisuje on nowe podejście do designu. Większość opiera się na kilku elementach pożyczonych właśnie z iPhone’ów, w tym również kontrowersyjnym wycięciu na froncie widocznym w iPhone X zwanym notchem.

samsung iphone x notch

Samsung, jeśli brać pod uwagę patent, dąży do uzyskania większego stosunku ekranu do całego telefonu. Oznacza to, że będą na nas czekały jeszcze mniejsze ramki niż te w Galaxy S9 i iPhone X pomimo wprowadzenia wspomnianego wycięcia. Warto zwrócić tu uwagę na jest brakujący czujnik odcisków palców znajdujący się z tyłu. Samsung może zatem szukać sposobów, aby całkowicie zrezygnować z tej funkcji lub zintegrować ją z ekranem. Nieoficjalne wiadomości głoszą, że taka opcja jest już w przygotowaniu. Koreańska firma nie jest jeszcze gotowa na ich wprowadzenie.

samsung patent iphone

Samsung wciąż obstaje przy gnieździe słuchawkowym

W dalszym ciągu pojawiać się będzie gniazdo słuchawkowe. Samsung nie planuje pozbywać się zatem popularnego złącza. Drugi pomysł przedstawia wersję pełnoekranową z pojedynczą kamerą z tyłu, ale znowu bez czujnika odcisków palców. Oczywiście, wszystkie urządzenia są aktualnie jedynie w fazie projektów lub wczesnych pomysłów. Niewykluczone jednak, że firma pokusi się o wykorzystanie niektórych rozwiązań dostępnych w takich smartfonach, jak iPhone X czy podobnym.

Zobacz również: Najlepsze aplikacje na Androida – marzec 2018

Źródło: Mobielkopen

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij