Udostępnij
Tweetnij

Xiaomi udostępnia MIUI 9.5. Co nowego?

MIUI 9.5 to kolejna aktualizacja oprogramowania Xiaomi, która pomału jest już udostępniana w ramach Stable ROM. Uaktualnienie zawiera nowe style dla powiadomień, które Google wprowadziło już w systemie Android 7.0 Nougat. Chińczycy jednak kazali czekać na taką funkcję do teraz. Co jeszcze nowego wprowadzi MIUI 9.5 Stable ROM?

MIUI 9.5 doczekało się skierowania do Stable ROM. To oznacza, że Xiaomi zaczyna udostępniać finalną wersję nakładki z tym numerem. Aktualizacja wprowadza trochę nowości. Są też udoskonalenia dla istniejących funkcji. Zobaczmy, co nowego znajdziemy w tym systemie.

MIUI 9.5 Stable ROM wprowadza w końcu nowe style dla powiadomień. Google dodało je już w systemie Android 7.0 Nougat. Xiaomi przymierzało się do ich implementacji wcześniej. Niestety, w nakładce z numerem 9.2 nie udało się ich jeszcze wprowadzić w stabilnej wersji aktualizacji. Teraz w końcu to ulega zmianie. Warto jednak dodać, że nowość pojawi się tylko na tych sprzętach, które mają Nougata lub Oreo. Na smartfonach z Marshmallowem tego nie zobaczycie. Plany Chińczyków związane z aktualizacją do Androida 7.0 (na którą załapał się niedawno Redmi 4A) znajdziecie w tym artykule.

MIUI 9.5 wprowadza również nowe dźwięki w trakcie blokowania i odblokowywania ekranu oraz dzwonki. Jest też nowa aplikacja pogody czy do obsługi roamingu. Nie zabrakło także szybkich odpowiedzi z poziomu powiadomień. Oprogramowanie zawiera też lutowe poprawki bezpieczeństwa oraz pewne optymalizacje z zakresu zarządzania pamięcią RAM.

MIUI 9 Stable ROM na razie dla wybrańców

Xiaomi zaczęło udostępniać MIUI 9.5 Stable ROM w ramach nocnych aktualizacji. To oznacza, że oprogramowanie nie jest dostępne dla wszystkich, a udostępniane jest tylko losowo wybranym osobom. Po to, aby firma mogła uzyskać wczesne opinie na temat działania systemu. Jeśli wszystko będzie sprawować się jak należy, to nowa wersja zostanie udostępniona wszystkim właścicielom zgodnych urządzeń.

Xiaomi po aktualizacji do MIUI 9 wstrzymało już dostępność nowych uaktualnień dla wybranych smartfonów. Była to ostatnia duża aktualizacja dla nich i kolejne, jak to z numerem 9.5, nie zostaną udostępnione. Informacje na temat sprzętów z zawieszonymi uaktualnieniami znajdziecie tutaj. Nie pozostaje nic innego, jak czekać, aż oprogramowanie zacznie szerzej pojawiać się na waszych telefonach.

Zobacz także: Najlepsze nowe aplikacje na Androida z lutego

źródło: forum Mi

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij