Udostępnij
Tweetnij

Xiaomi Mi 5 oraz Mi Mix również dostaną system Android 8.0 Oreo?

Xiaomi Mi 5 oraz Xiaomi Mi Mix debiutowały w 2016 roku. Nie są to najnowsze telefony Chińczyków, ale jest możliwe, że mimo to dostaną uaktualnienie do systemu Android 8.0 Oreo. Firma prowadzi już wewnętrzne testy tej wersji systemu na wymienionych smartfonach i możliwe, że zdecyduje się na publicznie dostępną aktualizację.

Xiaomi Mi 5 oraz Xiaomi Mi Mix debiutowały w 2016 roku. Nie są to najnowsze telefony Chińczyków, ale jest możliwe, że mimo to dostaną uaktualnienie do systemu Android 8.0 Oreo. Firma prowadzi już wewnętrzne testy tej wersji systemu na wymienionych smartfonach i możliwe, że zdecyduje się na publicznie dostępną aktualizację.

Xiaomi Mi Mix Xiaomi Mi 5 Android 8.0 Oreo

Xiaomi Mi 5 debiutował na rynku w pierwszej połowie 2016 roku. Natomiast Mi Mix był koncepcyjnym smartfonem z końcówki tego samego roku. Oba pracują pod kontrolą Nougata, ale to może za jakiś czas ulec zmianie. Jest szansa prawdopodobieństwa, że oba telefony otrzymają oficjalną aktualizację do systemu Android 8.0 Oreo, o czym raportuje serwis XDA-Developers.

Xiaomi już prowadzi wewnętrzne testy systemu Android 8.0 Oreo na smartfonach Mi 5 oraz Mi Mix. Nie wiadomo jednak, na jakim etapie one się znajdują. Pewnym jest, że to zamknięta faza testów oprogramowania, co oznaczona nic innego jak to, że użytkownicy tych telefonów nie mogą się zapisać do programu pilotażowego, który obecnie prowadzony jest dla właścicieli modeli Mi Mix 2 oraz Mi 6.

Xiaomi Mi 5 i Mi Mix mogą dostać system Android 8.0 Oreo, ale w rzeczywistości może być inaczej

Xiaomi Mi 5 oraz Mi Mix 2 być może dostaną aktualizację do Androida 8.0 Oreo, ale pamiętajcie, że to nic pewnego. O wszystkim zdecydują wewnętrzne testy, które prowadzi producent. Te będą musiały wykazać, że oba telefony działają jak należy i nie są zbyt spowolnione. Jeśli okaże się, że oprogramowanie nie będzie spełniać założonych wymagań, to firma się rozmyśli i anuluje pomysł wypuszczenia aktualizacji.

Prawdą jest, że takie wewnętrzne testy prowadzi wielu producentów telefonów, ale często kończy się to na zamkniętej fazie. Dlatego użytkownicy Xiaomi Mi 5 oraz Mi Miksa nie powinni na razie nastawiać się na otrzymanie tej wersji platformy Google’a. Pozostaje jednak wierzyć, że wszystko pójdzie zgodnie z planem i za jakiś czas producent uruchomi zapisy do zamkniętych testów, gdzie będą mogli dołączyć użytkownicy tych urządzeń.

Xiaomi w pierwszej kolejności udostępni system Android 8.0 Oreo dla modeli Mi 6 i Mi Mix 2. Na tych obecnie odbywa się program beta testów nowego oprogramowania. Zapewne w niedługim czasie oba te telefony dostaną finalną aktualizację.

Zobacz także: 10 najlepszych nowych aplikacji na Androida ze stycznia

źródło: XDA-Developers

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij