Udostępnij
Tweetnij

Android 9.0 wprowadzi odświeżony wygląd i wsparcie dla ekranów, jak te z iPhone’a X

Android 9.0, który zadebiutuje również jako Android P, jest już w przygotowaniu. Bloomberg opublikował raport na temat tego, co przygotowuje na ten rok Google. Oprogramowanie zostanie odświeżone pod kątem interfejsu, co nie miało miejsca już od kilku lat. Dowiadujemy się także, że zostanie przystosowany pod kątem ekranów, jak te z iPhone’a X.

Android 9.0, który zadebiutuje również jako Android P, jest już w przygotowaniu. Bloomberg opublikował raport na temat tego, co przygotowuje na ten rok Google. Oprogramowanie zostanie odświeżone pod kątem interfejsu, co nie miało miejsca już od kilku lat. Dowiadujemy się także, że zostanie przystosowany pod kątem ekranów, jak te z iPhone’a X.

Google Android 9.0

Android 9.0 zadebiutuje później w tym roku. Wiele nowości w tej wersji oprogramowania zostanie omówionych w trakcie majowej konferencji Google I/O 2018. Tymczasem rąbka tajemnicy na temat tego, czego można się spodziewać, uchyla raport Bloomberga.

Android P rozwijany jest pod kryptonimem Pistachio Ice Cream (lody pistacjowe). Nie spodziewajmy się jednak, że to jego finalna nazwa. Oczekujmy raczej czegoś innego. Google zamierza wprowadzić więcej zmian wizualnych w oprogramowaniu. Jak dobrze wiemy, ostatnie duże zmiany w wyglądzie Androida wprowadzono w Lollipopie sprzed kilku lat. Gigant z Mountain View wierzy, że uatrakcyjnienie własnego systemu sprawi, że zechce na niego przejść więcej obecnych użytkowników iPhone’ów. To o tyle istotne, że tegoroczny iOS 12 nie wniesie wielu z planowanych nowych funkcji. Apple zamierza w tym roku przyłożyć się do optymalizacji i cześć z nowości przesunięto na kolejny rok.

Android 9.0 ma również wprowadzić lepsze wsparcie dla ekranów, które ma iPhone X czy Essential Phone. Mowa o tych wyświetlaczach, które mają u góry wcięcie. Jak dobrze wiemy, takich smartfonów pojawi się w tym roku znacznie więcej. Dlatego gigant z Mountain View nie może ignorować nowego trendu i musi dostosować do niego swój system. Poza tym zostanie zapewniona lepsza obsługa różnych form urządzeń. Tutaj jest mowa m.in. o takim Samsungu Galaxy X, który ma składany ekran.

Android 9.0 ma również głębiej integrować z się z Google Assistant, co nie powinno dziwić. Firma z Mountain View zamierza cały czas rozwijać własnego asystenta. Plotki sugerują nawet, że deweloperzy aplikacji będą mogli integrować go bezpośrednio we własnych projektach.

Android 9.0 w wersji deweloperskiej pewnie już w marcu

Android P nie zostanie udostępniony na dniach. Pewnie jego premiera odbędzie się w drugiej połowie lata, jak to było w poprzednich latach. Natomiast już w marcu oprogramowanie powinno trafić w ręce deweloperów aplikacji. Ci będą go mogli wypróbować na urządzeniach z serii Google Pixel. Nie spodziewajmy się, że ostatnie z Nexusów dostaną aktualizację do Androida 9.0.

źródło: Bloomberg

Dritone

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij