Samsung Galaxy S6 i Note 5 też mogą dostać Androida Oreo

Marcelina Poznańska, 2018-02-10 11:18
0

Samsung rozpoczął już wdrażać system Android 8.0 Oreo na flagowce z zeszłego roku. Pewnym jest, że modele S7 też zostaną uaktualnione, a co ze smartfonami Galaxy S6, Galaxy S6 edge i S6 edge+? Możliwe, że te urządzenia również otrzymają aktualizację, co zdaje się potwierdzać amerykański T-Mobile. Na jego stronie można znaleźć ciekawe informacje.

Samsung Galaxy S6 Android Oreo

Samsung Galaxy S8 i S8+ już dostają finalne wydanie systemu Android Oreo. Wczoraj uaktualnienie pojawiło się także na smartfonach z polskiej dystrybucji. Oczywiście, to nie jedyne smartfony, które załapią się na aktualizację do Androida 8.0. Koreańczycy przygotowują oprogramowanie dla znacznie większej liczby telefonów i wybranych tabletów. W niedługim czasie aktualizacja powinna zacząć pojawiać się także na flagowcach z 2016 roku, czyli Galaxy S7 i S7 edge. Pytanie tylko: co z modelami z serii S6?

Samsung Galaxy S6 też może dostać system Android 8.0 Oreo

Rąbka tajemnicy w tej kwestii może uchylać nam amerykański T-Mobile. Na jego stronach wsparcia technicznego pojawiły się ciekawe informacje związane z aktualizacją do systemu Android Oreo dla smartfonów z serii Samsung Galaxy S6 i Note 5. Tam umieszczono następujące zapiski: T-Mobile i producent urządzenia zgodzili się na wsparcie dla nowej aktualizacji oprogramowania. Powyżej tego zdania znajduje się informacja o wersji 8.0 Oreo.

Samsung Galaxy S6 (oraz modele edge) mogą więc otrzymać aktualizację do Androida 8.0 Oreo. Pomimo tego, że to telefony z 2015 roku, a więc tak naprawdę już trochę przestarzałe. W świecie Androida jest raczej rzadkością, aby modele sprzed trzech lat były uaktualnione do najnowszej wersji systemu. Samo Google w tym przypadku nowe wersje Androida oferuje przez dwa lata od premiery danego sprzętu, a w trzecim roku zapewnia jedynie dostępność poprawek bezpieczeństwa.

Samsung jednak nie potwierdza tych informacji. Nawet jeśli taka decyzja zapadła i smartfony z serii Galaxy S6 rzeczywiście dostaną system Android 8.0 Oreo, to pewnie prędko to nie nastąpi. W rzeczywistości może upłynąć kilka miesięcy. Poza tym, na jakimś etapie testów producent może jednak dojść do wniosku, że to mija się z celem i system nie spełnia oczekiwań na starszych modelach. Wtedy pomysł może zostać porzucony i trzeba to mieć na uwadze.

źródło: Reddit

The following two tabs change content below.

Marcelina Poznańska

Redaktor
Jestem absolwentką dziennikarstwa na Uniwersytecie Wrocławskim. Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką od sześciu lat. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.