Udostępnij
Tweetnij

Samsung udostępnia Androida 8.0 Oreo beta dla Galaxy S8 z Polski!

Samsung Galaxy S8 i S8+ z wolnej polskiej dystrybucji, czyli modele XEO, w końcu można zapisywać do programu Galaxy Beta. W ten sposób będziecie mogli przetestować system Android 8.0 Oreo beta na własnych telefonach już teraz. Jeszcze zanim finalne uaktualnienie pojawi się dla wszystkich właścicieli tych smartfonów.

Samsung Galaxy S8 i S8+ z wolnej polskiej dystrybucji, czyli modele XEO, w końcu można zapisywać do programu Galaxy Beta. W ten sposób będziecie mogli przetestować system Android 8.0 Oreo beta na własnych telefonach już teraz. Jeszcze zanim finalne uaktualnienie pojawi się dla wszystkich właścicieli tych smartfonów.

Samsung Galaxy S8 XEO Android 8.0 Oreo beta w Polsce

Samsung już od kilku tygodni prowadzi Program Galaxy Beta na wybranych rynkach, gdzie właściciele smartfonów Galaxy S8 mogą testować poglądowe wersje firmware oparte na systemie Android 8.0 Oreo. Część z was zapewne pamięta, że jeszcze przed uruchomieniem testów na liście krajów z dostępnością pojawiała się także Polska, prawda? Tak, nie były to jedynie plotki, bo już dziś również wy możecie zapisać się do programu pilotażowego.

Chcąc zgłosić chęć uczestnictwa w Program Galaxy Beta musicie posiadać smartfona Galaxy S8 lub S8+ z wolnej sprzedaży. Tak, dotyczy to jedynie modeli XEO i te od operatorów sieci komórkowych nie będą dopuszczone. Następnie musicie uruchomić Samsung Members, gdzie w ogłoszeniach znajdziecie informacje o nowym programie. Dotknięcie obrazka, który widzicie u góry, spowoduje, że będziecie mogli zarejestrować się do testów. Następnie otrzymacie czwartą betę systemu Android 8.0 Oreo, którą w zeszłym tygodniu udostępniono na innych rynkach. Nowy, testowy firmware waży niespełna 1,4 GB.

This slideshow requires JavaScript.

Program Galaxy Beta ma pewne wady i Samsung o nich ostrzega

Pamiętajcie, że Android 8.0 Oreo dla Galaxy S8 znajduje się w wersji poglądowej. W ten sposób wypróbujecie też nową nakładkę Samsung Experience 9.0, ale musicie mieć na uwadze, że z tym wiążą się pewne niedogodności. Producent ostrzega przed niedziałającym Androidem Pay czy ograniczeniami w dostępie do aplikacji bankowych. Mogą też wystąpić różne problemy z innymi aplikacjami i trzeba to mieć na uwadze. Jeśli cenicie sobie przede wszystkim stabilność, to program Galaxy Beta raczej nie jest dla was.

Galaxy S8 dostanie system Android 8.0 Oreo już za kilka tygodni

Samsung planuje zakończyć program Galaxy Beta już w niedługim czasie. Nasz kraj załapał się na końcówkę programu pilotażowego. Już w styczniu producent planuje rozpocząć udostępniać finalną wersję oprogramowania dla właścicieli smartfonów Galaxy S8. Nie pozostaje nic innego, jak cierpliwie czekać. Choć trzeba też mieć na uwadze, że może być tak, jak z Nougatem dla modeli S7, który do Polski dotarł dopiero pod koniec lutego.

Via: Reddit (dzięki Krzysztof za informacje i zrzuty ekranowe!)

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij