Udostępnij
Tweetnij

iOS 12 i Android P mogą wprowadzić odwracalne emoji

Konsorcjum Unicode ogłosiło kolejną aktualizację emoji na przyszły rok. Nowe emotki trafią z czasem do systemów Android P oraz iOS 12, a tymczasem już teraz możemy zapoznać się z częścią proponowanych zmian. Te obejmują m.in. odwracalne emoji, które będzie można obracać. Funkcja ta podobno często pojawiała się wśród próśb użytkowników.

Konsorcjum Unicode ogłosiło kolejną aktualizację emoji na przyszły rok. Nowe emotki trafią z czasem do systemów Android P oraz iOS 12, a tymczasem już teraz możemy zapoznać się z częścią proponowanych zmian. Te obejmują m.in. odwracalne emoji, które będzie można obracać. Funkcja ta podobno często pojawiała się wśród próśb użytkowników.

iOS 12 Android P odwracalne emoji

Emoji 11 ogłoszono na blogu Unicode wczoraj. Na razie jest to szkic tak zwanej bety kolejnej aktualizacji, która zostanie wprowadzona na urządzeniach końcowych dopiero w drugiej połowie 2018 roku. Zanim to nastąpi i nowe emotki trafią do systemów iOS 12 oraz Android P, to jeszcze upłynie trochę czasu. Tymczasem rzućmy okiem na to, co nas wkrótce czeka.

Emoji 11 to nadchodzącą aktualizacja i zapewne zastanawiacie się nad tym, co stało się z numerami 6, 7 itd., prawda? Wszak w czerwcu tego roku uaktualnienie emoji miało numer 5.0. Wynika to z faktu, że konsorcjum chce scalić numerację własnych standardów z emotkami. W przyszłym roku zostanie wydane Unicode 11 i dlatego dla emoji numerację przeskoczono.

Nadchodzące emoji mogą objąć naprawdę sporo nowości. Wśród proponowanych obrazków jest ruda głowa, łabędź, kangur, deskorolka, pluszowy miś, mango czy nić. Ze wszystkimi możecie zapoznać się na tej stronie.

Emoji 11 z Unicode 11 Android P iOS 12

Co jednak najważniejsze, aktualizacja może wnieść funkcję, o którą prosiło wielu użytkowników. To możliwość obracania emotek w drugą stronę. Przykład widzicie na grafice otwierającej ten wpis. Funkcja najpewniej pojawi się w Unicode 11.

Emoji 11 wraz z systemami Android P i iOS 12

Emoji 11 zostanie wdrożone dopiero w drugiej połowie przyszłego roku. Dlatego jest pewnym, że pojawią się wraz z systemem iOS 12 oraz Android P. Oczywiście, w przypadku oprogramowania Apple’a może to odbyć się trochę później. Na przykład wraz z uaktualnieniem iOS 12.1 czy podobnym. Google w tym roku uprzedziło firmę z Cupertino i nowe emotki wprowadziło wcześniej. Co nie zmienia faktu, że udział Androida Oreo jest tak mizerny, że jednak większy pożytek mają z nich właściciele iPhone’ów.

Konsorcjum Unicode chce podjąć decyzję związaną z wyborem emotek w styczniu. Publiczne ogłoszenie finalnej listy ma nastąpić w marcu. Nie pozostaje nic innego, jak cierpliwie czekać. Samo Unicode 11 zostanie udostępnione w okolicy czerwca.

Na poniższym filmie obejrzysz 11 najciekawszych nowości z iOS 11:

źródło: Emojipedia

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij