Udostępnij
Tweetnij

Samsung: Galaxy S8 i Note 8 Microsoft Edition nie istnieją

Samsung postanowił wyjaśnić zawiłości związane z tak zwanymi smartfonami Galaxy S8 i Note 8 „Microsoft Edition”. Koreański gigant twierdzi, że to po prostu pomyłka, bo coś takiego nigdy nie istniało. Telefony Samsunga, które sprzedaje firma z Redmond, w rzeczywistości nie mają żadnego dodatkowego brandu czy zmodyfikowanego oprogramowania.

Samsung postanowił wyjaśnić zawiłości związane z tak zwanymi smartfonami Galaxy S8 i Note 8 „Microsoft Edition”. Koreański gigant twierdzi, że to po prostu pomyłka, bo coś takiego nigdy nie istniało. Telefony Samsunga, które sprzedaje firma z Redmond, w rzeczywistości nie mają żadnego dodatkowego brandu czy zmodyfikowanego oprogramowania.

Samsung Galaxy S8 Microsoft Edition

Microsoft nie miał szczęścia na rynku smartfonów i jego Lumiom z Windows Phone, a potem z Windows 10 Mobile, nie udało się odnieść sukcesu. Dlatego obecnie gigant z Redmond we własnych sklepach sprzedaje smartfony z Androidem od wybranych partnerów. Wśród nich są także Galaxy Note 8, S8 oraz S8+. Czy te jednak są jakoś zmodyfikowane względem innych modeli dostępnych w innych kanałach dystrybucji? Samsung twierdzi, że nie i takie twierdzenia są omyłkowe.

Samsung zabrał głos w sprawie tak zwanych smartfonów Galaxy S8 „Microsoft Edition” czy Note 8 brandowanych przez media w podobny sposób. Coś takiego po prostu nie istnieje. Oświadczenie, które otrzymał serwis Windows Central, brzmi następująco:

Urządzenia Samsung Galaxy S8, Galaxy S8+ i Galaxy Note 8 są dostępne w sklepach internetowych Microsoftu i sklepach detalicznych o unikalnym doświadczeniu firmy Microsoft, która zapewnia swoim klientom, szczególnie małym i średnim przedsiębiorcom, najlepszą w swojej klasie produktywność. Marka „Microsoft Edition” nie występuje w żadnym produkcie z linii Samsung Galaxy.

Samsung Galaxy S8 czy Note 8 od Microsoftu nie mają zmodyfikowanego oprogramowania

Jeśli udamy się na stronę amerykańskiego sklepu internetowego Microsoftu, to rzeczywiście można tam znaleźć telefony z serii Galaxy. W ich opisach pojawiają się informacje o Microsoft Launcher czy aplikacjach Office’a lub Cortanie. Prawda jest jednak taka, że programy te nie są preinstalowane na urządzeniach Samsunga, które sprzedaje gigant z Redmond. Trzeba je pobrać ze Sklepu Play indywidualnie. Nie ma na ich obudowie także żadnego innego logo z wyłączeniem tych, które znajdują się na telefonach pochodzących z wielu innych źródeł dystrybucji.

Microsoft przegrał na rynku smartfonów jako producent urządzeń. Co nie zmienia faktu, że doskonale stara się odnajdywać w roli dostawcy najlepszych usług i aplikacji. Gigant z Redmond coraz więcej inwestuje w oprogramowanie na Androida oraz iOS, co widać. Dobrym przykładem może tu być niedawna premiera przeglądarki Edge w App Store i Sklepie Play. Wcześniej ten program był dostępny jedynie dla użytkowników sprzętów z systemem Windows 10.

Zobacz także: Najlepsze gry mobilne – listopad 2017 (iOS/Android)

źródło: Windows Central

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij