Udostępnij
Tweetnij

Android Pay w Polsce ma już rok. Tymczasem na Apple Pay w kraju ciągle trzeba czekać

Android Pay w Polsce debiutował rok temu. Przez ostatnie dwanaście miesięcy z usługi w kraju mogli skorzystać już właściciele ośmiu różnych banków, gdzie kolejne są w drodze. Google chwali się także rosnącą liczbą aplikacji zintegrowanych z tą usługą. Tymczasem użytkownicy iPhone’ów na Apple Pay w kraju ciągle muszą czekać.

Android Pay w Polsce debiutował rok temu. Przez ostatnie dwanaście miesięcy z usługi w kraju mogli skorzystać już właściciele ośmiu różnych banków, gdzie kolejne są w drodze. Google chwali się także rosnącą liczbą aplikacji zintegrowanych z tą usługą. Tymczasem użytkownicy iPhone’ów na Apple Pay w kraju ciągle muszą czekać.

Android Pay w Polsce

Android Pay w Polsce zadebiutował w połowie listopada 2016 roku. Polska była wtedy jednym z nielicznych krajów, gdzie dostępna była ta usługa pozwalająca na wygodne dokonywanie płatności smartfonami. Minęło dwanaście miesięcy i Google postanowiło podsumować ostatni rok.

Android Pay początkowo dostępny był tylko dla klientów trzech polskich banków. Były to BZ WBK, Alior Bank oraz T-Mobile Usługi Bankowe. Obecnie dostępnych banków jest już osiem i oprócz tych wymienionych wyżej są to: Nest Bank (od marca), mBank, który dołączył w kwietniu tego roku, Orange Finanse i Eurobank (od czerwca), BGŻ BNP Paribas (wrzesień) oraz Getin Bank, który dołączył w tym miesiącu. Google chwali się także rosnącą liczbą aplikacji, które integrują się z usługą. Tu wymienia się m.in. Allegro, iTaxi, Pyszne.pl, SkyCash czy Uber. Szczegóły możecie prześledzić na poniższej infografice.

Android Pay w Polsce

Android Pay w Polsce ma już rok, a co z Apple Pay?

Android Pay zadebiutował w kraju rok temu, choć jest młodszą usługą od Apple Pay. Niestety, właściciele iPhone’ów cały czas czekają na to rozwiązanie w kraju. Co prawda, co jakiś czas przewijają się plotki, jakoby rozwiązanie to testował kolejny polski bank i tego typu informacje. To jednak żadne konkrety. W rzeczywistości trzeba czekać na decyzję Tima Cooka i spółki. Dopiero decyzja firmy z Cupertino może sprawić, że platforma zostanie udostępniona także na terenie naszego kraju.

Polska jest dobrze przygotowanym krajem pod kątem płatności zbliżeniowych. W kraju jest ponad 400 tysięcy zgodnych terminali, gdzie można płacić smartfonami z NFC. Google szybko dostrzegło ten potencjał i dlatego Android Pay pojawił się u nas tak szybko. Oczywiście, do pełni szczęścia jeszcze daleko. Wiele naszych banków nadal nie wprowadziło dla własnych klientów tej usługi, ale sytuacja i tak cały czas się poprawia.

Apple Pay w Polsce raczej nie pojawi się w tym roku. Nic na to nie wskazuje. Fani sprzętów z nadgryzionym jabłkiem ciągle muszą czekać. Prawdopodobnie będą musieli jeszcze uzbroić się w sporo cierpliwości.

Na poniższym filmie obejrzysz możliwości aplikacji Pliki z iOS 11:

źródło: blog Google

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij