Udostępnij
Tweetnij

Sklep Play dostanie audiobooki? Google już przygotowuje taką nowość

Sklep Play z urządzeń z systemem Android oferuje dostęp do aplikacji czy gier, ale nie tylko. Są tam też filmy, muzyka i książki. Prawdopodobnie niedługo Google wprowadzi także audiobooki. Zdaje się to sugerować kod źródłowy Sklepu Play w wersji 8.4.18, który został prześwietlony przez jedną z zagranicznych redakcji.

Sklep Play z urządzeń z systemem Android oferuje dostęp do aplikacji czy gier, ale nie tylko. Są tam też filmy, muzyka i książki. Prawdopodobnie niedługo Google wprowadzi także audiobooki. Zdaje się to sugerować kod źródłowy Sklepu Play w wersji 8.4.18, który został prześwietlony przez jedną z zagranicznych redakcji.

Sklep Play Google Android

Sklep Play powstał po tym, jak Google przemianowało Android Market. Miało to miejsce w 2012 roku. W sklepie na urządzeniach z Androidem można znaleźć znacznie więcej niż tylko aplikacje czy gry, a już niedługo powinny pojawić się audiobooki. Zdaje się to sugerować kod źródłowy jednej z ostatnich wersji aplikacji Google Play Store.

Android Police przyjrzał się z bliska zmianom, które pojawiły się w kodzie aplikacji Sklep Play 8.4.18. Tam doszukano się różnych wzmianek. Audiobooki sugerują te, które widzicie poniżej.

<string name=”notification_center”>Notifications</string>
<string name=”notification_center_caught_up”>You\’re all caught up</string>
<string name=”notification_center_empty_explanation”>Important notifications about your favorite apps and games live here</string>
<string name=”notification_center_action_description”>%1$s: %2$s</string>

<string name=”num_notifications”>%1$s (%2$d new notifications)</string>

z /menu/actions.xml
<item finsky:icon=”@drawable/ic_settings” finsky:id=”@id/notification_settings_button” finsky:visible=”false” finsky:title=”@string/settings_notifications_section_summary” finsky:showAsAction=”always” />

Oczywiście, powyższe wzmianki wcale nie oznaczają, że audiobooki pojawią się w Sklepie Play już na dniach. Możliwe, że nastąpi to nawet za kilka miesięcy. Google często z pewnymi nowościami się nie spieszy i trzeba to mieć na uwadze.

Nie tylko audiobooki, bo Google przygotowuje inne zmiany

Sklep Play 8.4.18 zawiera nie tylko wzmianki poświęcone audiobookom. Android Police doszukał się tam także innych ciekawych informacji. W tym m.in. dowiadujemy się, że w przygotowaniu są także istotne powiadomienia z aplikacji i gier. Na pasku akcji ma pojawić się nowy przycisk z licznikiem powiadomień. Kolejna nowość to automatyczne aktualizacje dla systemowych aplikacji. Prawdopodobnie zostanie przebudowana także sekcja z okazją dnia.

Sklep Play być może bez jednej z funkcji

Google prawdopodobnie przymierza się przy okazji do usunięcia jednej z dotychczasowych funkcji. Mowa o możliwości pobierania dużych aplikacji tylko w trakcie połączenia z siecią Wi-Fi. Sklep Play dostał taką funkcję nieco ponad rok temu i teraz może zostać ona usunięta.

Sklep Play 8.4.18 jest już wdrażany na urządzenia z systemem Android, ale możecie go jeszcze nie mieć, bo to odbywa się etapami. Oczywiście, zawsze można sięgnąć po stosowny plik APK. Biorąc jednak pod uwagę brak widocznych gołym okiem nowości w tej wersji, to mija się z to z celem i lepiej poczekać na automatyczną aktualizację.

źródło: Android Police

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij