Udostępnij
Tweetnij

Xiaomi udostępni MIUI 9 Global ROM 2 listopada

MIUI 9 Global ROM, czyli finalna wersja nowej nakładki Xiaomi, już wkrótce zostanie udostępniona dla wszystkich. Do niedawna milczano w tej kwestii, ale teraz już wiemy, że w Indiach oprogramowanie ma mieć premierę dokładnie 2 listopada. Niedługo po tym uaktualnienie powinno zacząć pojawiać się też w Polsce.

MIUI 9 Global ROM, czyli finalna wersja nowej nakładki Xiaomi, już wkrótce zostanie udostępniona dla wszystkich. Do niedawna milczano w tej kwestii, ale teraz już wiemy, że w Indiach oprogramowanie ma mieć premierę dokładnie 2 listopada. Niedługo po tym uaktualnienie powinno zacząć pojawiać się też w Polsce.

Xiaomi MIUI 9 Global ROM

MIUI 9 ogłoszono pod koniec lipca. Zbiegło się to z premierą smartfona Xiaomi Mi 5X. Potem Chińczycy rozpoczęli publiczne beta testy oprogramowania i te w zasadzie już sfinalizowano. Ostatnio wspominaliśmy wam jednak, że nie udało się dotrzymać terminarzu, który zakładał dostępność nowego systemu jeszcze przed końcem października. Na szczęście, o wiele dłużej wcale nie trzeba będzie czekać, bo aktualizacja w przypadku Global ROM jest już naprawdę blisko.

Xiaomi zamierza zacząć udostępniać MIUI 9 Global ROM dokładnie 2 listopada, a więc od czwartku. To jednak data, która dotyczy dostępności aktualizacji na terenie Indii, które są jednym z najważniejszych rynków dla Chińczyków. Jak to będzie wyglądało w przypadku dostępności w Polsce? Tego na razie nie wiadomo, ale zapewne właściciele smartfonów z polskiej dystrybucji nie będą musieli zbyt długo czekać. Na szczegóły trzeba jednak poczekać.

MIUI 9 to naprawdę duża aktualizacja oprogramowania. Firma wprowadziła mnóstwo udoskonaleń we własnej nakładce i wiemy, że ta będzie dostępna na naprawdę wiele telefonów. Również tych starszych. Ich wykaz znajdziecie poniżej.

Te smartfony Xiaomi dostaną MIUI 9

MIUI 9 zostanie udostępnione na smartfony Mi 6, Mi 5s Plus, Mi 5s, Mi 5c, Mi 5, Mi 4S, Mi 4c, Mi 4, Mi 3, Mi 2/2S, Mi MIX, Mi Max 2, Mi Max, Mi Note 2, Mi Note/Pro, Redmi Note 4X (MTK), Redmi Note 4X (SD), Redmi Note 4, Redmi Note 3 (MTK), Redmi Note 3 (SD), Redmi Note 2, Redmi Note, Redmi Pro, Redmi 4X, Redmi 4A, Redmi 4, Redmi 4 Prime, Redmi 3S/Prime, Redmi 3, Redmi 2A, Redmi 2/Prime, Redmi 1S oraz Redmi 1. Na liście są też tablety z serii Mi Pad. Oczywiście, należy pamiętać, że aktualizacja do nowej nakładki nie jest równoznaczna z otrzymaniem uaktualnienia do Androida Nougat.

Xiaomi aktualizacje wersji Androida rozdziela od własnego MIUI. Plany związane z dostępnością Nougata ujawniono jednak już jakiś czas temu. Informacje na ten temat znajdziecie w tym artykule.

MIUI 9 Global ROM jest już bardzo blisko i nie pozostaje nic innego, jak tylko cierpliwie czekać. Pozostaje wierzyć, że w Polsce oprogramowanie rzeczywiście szybko się pojawi. Jeśli tylko uda nam się uzyskać jakieś informacje w tej sprawie, to z pewnością was o tym poinformujemy.

źródło: forumMIUI

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij