Udostępnij
Tweetnij

Samsung Galaxy S8 i S8+ dostają październikowe poprawki bezpieczeństwa

Samsung w końcu rozpoczął udostępniać październikowe poprawki bezpieczeństwa dla smartfonów Galaxy S8 i S8+. Od ich wstępnego omówienia upłynęło już trochę czasu i telefony zaczynają już dostawać nowy firmware, który kończy się ciągiem znaków AQI9. Uaktualnienie waży niespełna 480 MB.

Samsung w końcu rozpoczął udostępniać październikowe poprawki bezpieczeństwa dla smartfonów Galaxy S8 i S8+. Od ich wstępnego omówienia upłynęło już trochę czasu i telefony zaczynają już dostawać nowy firmware, który kończy się ciągiem znaków AQI9. Uaktualnienie waży niespełna 480 MB.

Samsung Galaxy S8

Samsung omówił październikowe poprawki bezpieczeństwa już na początku tego miesiąca. To dosyć ważna aktualizacja zabezpieczeń, bo Google rozwiązało tutaj aż 215 różnych problemów w samym Androidzie. Dla porównania, we wrześniu Android otrzymał „tylko” 46 biuletynów bezpieczeństwa. Koreańczycy nanieśli mniej patchy, bo tylko 6 specyficznych dla jego oprogramowania. Na rozpoczęcie procesu dystrybucji nowych łatek dla smartfonów Galaxy S8 oraz S8+ trzeba jednak było czekać prawie trzy tygodnie. Teraz nadszedł na to czas.

Samsung Galaxy S8 i S8+ już dostają październikowe poprawki bezpieczeństwa. Wprowadzane są one wraz z aktualizacją ważącą niespełna 480 MB. Ta wnosi na pokład telefonów nowy firmware, który kończy się ciągiem znaków AQI9.

Nie tylko październikowe poprawki bezpieczeństwa

Samsung wraz z firmware AQI9 wprowadza na pokład Galaxy S8 oraz S8+ także inne poprawki. W oficjalnym wykazie zmian można przeczytać o udoskonaleniach obejmujących stabilność DeX oraz launchera aplikacji. W pierwszym przypadku jest możliwe, że jest to jakoś powiązane z Linux on Galaxy, o którym wspominaliśmy wam wczoraj.

Samsung Galaxy S8 październikowe poprawki bezpieczeństwa

Galaxy S8 z polskiej dystrybucji zapewne też niedługo zaczną otrzymywać te aktualizacje. Co prawda, Samsungowi zdarzało się pomijać część aktualizacji na naszym rynku, ale w przypadku październikowych patchy tak raczej nie będzie, co sugeruje ilość załatanych w Androidzie luk.

Samsung w ciągu ostatnich tygodni miał co robić. Zapewne część z was kojarzy zagrożenie o nazwie Blueborne, które dotyczyło dziur w Bluetooth, prawda? Koreańczycy jednak uporali się z tym problemem i odpowiednie patche wprowadzili już w zeszłym miesiącu. Na ten moment nie pozostaje nic innego, jak tylko cierpliwie czekać na październikowe poprawki bezpieczeństwa. Te już wkrótce powinny dotrzeć do Polski.

Samsung wkrótce ma uruchomić beta testy Androida Oreo dla Galaxy S8

Część z was zapewne jednak bardziej wypatruje aktualizacji do Androida 8.0 Oreo, prawda? Nie ma co liczyć na to, że już wkrótce będzie ona dostępna, ale wiemy, że Koreańczycy przygotowują się do uruchomienia oficjalnego programu beta testów. Plotki, które pojawiają się w sieci sugerują, że Samsung rozpocznie proces rejestracji do bety Oreo dla Galaxy S8 w dniu 25 października. Nie wiemy jednak, na ile są to prawdziwe informacje. Gdy tylko będzie wiadomo coś więcej, to z pewnością wam o tym napiszemy.

źródło: Sammobile

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij